w ,

[NA ŻYWO] Joe Biden w Polsce. Arkady Kubickiego. Transmisja z przemówienia prezydenta USA

Trwa przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Ma ono miejsce w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Zapraszamy na relację!

arkady kubickiego joe biden przemówienie

Joe Biden pojawił się najpierw w Kijowie, a teraz przebywa w Warszawie, gdzie wygłosić ma historyczne przemówienie. 21 lutego o godzinie 17:30 prezydent Stanów Zjednoczonych pojawi się na małej scenie ustawionej w Arkadach Kubickiego i przemówi do Polaków. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo.

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY – PROSIMY ODŚWIEŻAĆ

Joe Biden. Wizyta w Polsce. Arkady Kubickiego pełne ludzi. Przemówienie prezydenta USA [RELACJA NA ŻYWO]

18:03. Decyzje, które będziemy podejmować w najbliższych latach, zaważą na losach świata – zaznaczył Biden i zakończył wystąpienie.

18:01. Przemówienie Bidena było transmitowane przez wszystkie czołowe telewizje na świecie.

18:00. Polityk Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal napisał na Twitterze, że prezydent Biden swoim przemówieniem „kończy dzieło Reagana i uderza ostatecznie w rosyjski imperializm„.

17:58. Biden potwierdził, że artykuł 5. NATO obowiązuje i jest to święta przysięga. Jednocześnie ogłosił, że nałoży kolejne sankcje na Rosję.

17:56. Prezydent USA najpierw przeleciał 7500 km, potem kilka godzin jechał pociągiem do Kijowa będąc w innej strefie czasowej. Kolejnego dnia odbył serię spotkań z dziesiątkami polityków. Wygląda świetnie. Ma 80 lat.

17:54. Biden dziękuje Polakom. – Spójrzcie, co zrobiliście do tej pory. Wasza hojność, wasza gotowość do otwarcia waszych serc, domów – to jest niezwykłe. Polska przyjęła więcej uchodźców niż jakikolwiek naród.

17:51. Ukraina nigdy nie będzie zwycięstwem Rosji. Nigdy – podkreślił prezydent USA.

17:46.W sytuacji wielkiej próby ważne jest, za czym się opowiadamy i kto stoi z nami. Polska wie to lepiej niż jakikolwiek naród – stwierdził Joe Biden.

17:44. 🇺🇲 🇵🇱 – NATO jest bardziej zjednoczone niż kiedykolwiek wcześniej – Biden.

17:40.Rok temu świat stanął przed widmem upadku Kijowa, ale Kijów się trzyma – tymi słowami rozpoczął przemówienie prezydent USA. – Kijów się dumnie trzyma i wysoko niesie głowę. Przede wszystkim jest wolny. Kiedy Rosja dokonała inwazji, cały świat został poddany próbie – powiedział Biden.

17:35. Za chwilę rozpocznie się przemówienie prezydenta Bidena.

17:32. –  Dziękuję prezydentowi Joe Bidenowi za wsparcie. Taka jest rola NATO, by bronić wolnego świata – podkreślił prezydent Duda. Polakom podziękował za pomoc uciekającym przed wojną. Powiedział też, że jest przekonany, że Rosja ze wstydem będzie musiała opuścić ukraińskie ziemie.

17:28.Wzywam wszystkich przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego do solidarności. Do pomagania, do przesyłania wsparcia militarnego do Ukrainy. Nie wahajcie się, nie bójcie się. Nie ma już miejsce na business as usual z Rosją – zaznaczył prezydent.

17:26.Mówię o tym, bo dziś patrzymy na płonącą Ukrainę, słyszymy o rosyjskim terrorze, widzimy zabitych ludzi, zburzone osiedla. Coś, co w Europie miało się nigdy nie powtórzyć, dziś jest straszliwym udziałem naszych sąsiadów. Dlatego, że Rosja na powrót chce stać się imperium i realizować ambicje niewolenia innych narodów. Nie ma na to naszej zgody – powiedział prezydent Andrzej Duda.

17:19. Na mównicy pojawił się Andrzej Duda. W tym czasie kawalkada z Bestią jest w drodze do Arkad Kubickiego.

17:17. W programie dnia Joe Bidena zaszły zmiany. Nieoficjalnie – będą dwa niezapowiadane wcześniej punkty, które mają być – zdaniem dziennikarzy – zaskakujące.

17:16.Już za kilkadziesiąt minut wystąpienie prezydenta Joe Bidena w Warszawie. Czekamy na mocny głos solidarności, na silny głos lidera demokratycznego świata – przekazał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

17:16. Jak poinformowała redakcja portalu TVN 24 Online, przed przemówieniem Joe Bidena w Arkadach Kubickiego głos zabrać ma prezydent Andrzej Duda.

17:13.Jeszcze nigdy Prezydent Stanów Zjednoczonych nie odwiedził Polski dwukrotnie w ciągu zaledwie 11 miesięcy. USA i Polskę łączy strategiczna przyjaźń i bogata, wielowymiarowa, wciąż zacieśniająca się współpraca – powiedział ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński.

17:10. W telewizyjnych stacjach w USA na żywo emitowany jest sygnał z Warszawy. To dziś najważniejszy temat w tamtejszych mediach.

Wizyta Bidena w Polsce. Ponad 20 tys. osób czeka na przemówienie

17:05. Około 20 tysięcy osób jest na Arkadach Kubickiego, gdzie już niedługo przemówi Joe Biden. W tej chwili trwa przemówienie ambasadora Marka Brzezińskiego.

16:59. Joe Biden wygłosi swoje przemówienie w 363. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. To również 3 dni przed rocznicą rozpoczęcia inwazji przez Putina.

16:57. Transmisję przemówienia Joe Bidena na cały świat prowadzić będzie Telewizja Polska. Zostanie wykorzystanych do tego aż 70 kamer i 12 wozów transmisyjnych.

16:53. Zgodnie z doniesieniami mediów, Joe Biden ma spotkać się z liderem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem tuż po przemówieniu, czyli jeszcze dziś wieczorem.

16:51. W pobliżu Zamku Królewskiego zbierają się coraz większe tłumy Polaków, a także Ukraińców. Jak przyznał premier Mateusz Morawiecki, dzisiejszy dzień jest bez wątpienia historyczny i to nie tylko dla Polski, ale też dla Ukrainy i bezpieczeństwa Europ

16:48. Amerykański prezydent przed zaplanowanym przemówieniem odbył spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Podziękował za pomoc narodowi ukraińskiemu i obiecał, że siły USA będą obecne w Polsce.

rosja białoruś integracja

Ujawniono groźne plany Putina wobec Białorusi. Do 2030 roku będzie pozamiatane?

jackowski najnowsze przepowiednie

Co czeka Andrzeja Dudę w 2023 roku? Jackowski źle mu wróży. „Idziemy w czas mroku”