w ,

Emulator SCR/DPF do maszyn Komatsu

Systemy selektywnej redukcji katalistycznej montuje się także w maszynach budowlanych firmy Komatsu. Nasz emulator Komatsu obsługuje wewnętrzny test systemu SCR zarządzany przez Engine ECM.

scr dpf emulator
Fot. materiały partnera

SCR (selektywna redukcja katalistyczna), montowany w silnikach Diesla nowych maszyn, to coraz powszechniej stosowana technologia, która odpowiada za redukcję w gazach wylotowych cząstek stałych i zwiększonej emisji szkodliwych tlenków azotu.

W tych układach stosuje się płyn AdBlue, a więc wodny roztwór mocznika, który ma za zadanie przekształcenie tlenków azotu w nietoksyczny azot i parę wodną. Gdy system SCR rozpozna błędy w silniku, zbyt niski poziom płynu AdBlue, może unieruchomić silnik, zmniejszyć jego obroty, uniemożliwiając korzystanie z maszyny.

Systemy selektywnej redukcji katalistycznej montuje się także w maszynach budowlanych firmy Komatsu. Nasz emulator Komatsu obsługuje wewnętrzny test systemu SCR zarządzany przez Engine ECM.

Po zainstalowaniu emulatora i odpaleniu silnika wszystkie błędu przejdą do stanu nieaktywnego. To profesjonalne rozwiązanie, które pozwala usunąć lub wyłączyć SCR i DPF (filtr cząstek stałych) w maszynach budowalnych Komatsu z silnikami 4, 5, 6, 7, 9 i 11 litrów Tier 4 Final.

  • SCR i płyn AdBlue (wodny roztwór mocznika) – jak działa?
  • Co to jest AdBlue emulator i jak działa w maszynach rolniczych?
  • Komatsu Emulator SCR/DPF – emulacja całego systemu AdBlue oraz DPF

SCR i płyn AdBlue (wodny roztwór mocznika) – jak działa?

SCR to inaczej selektywna redukcja katalistyczna – system stosowany w silnikach Diesla, aby zredukować w gazach wylotowych emisję cząstek stałych i tlenków azotu, szczególnie szkodliwych dla środowiska. Dzięki działaniu płynu AdBlue, a więc wodnego roztworu mocznika, tlenki azotu zostają zredukowane do nieszkodliwych azotu i pary wodnej.

Układ sterowania silnikiem dozuje odpowiednie ilości płynu AdBlue z osobnego zbiornika do strumienia gorących spalin.

Wysoka temperatura sprawia, że roztwór mocznika rozpada się na amoniak i dwutlenek węgla, by w kolejnym etapie wejść w reakcję ze szkodliwymi tlenkami azotu, zamieniając je w azot i parę wodną.

Co to jest AdBlue emulator i jak działa w maszynach rolniczych?

Nowoczesny układ SCR to element montowany w silnikach Diesla, który może przysporzyć wielu kłopotów kierowcom i użytkownikom maszyn rolniczych

Gdy układ otrzyma z silnika informację o nieprawidłowym działaniu lub rozpozna zbyt niską ilość płynu AdBlue w zbiorniku zewnętrznym, na desce rozdzielczej pojawi się stosowna informacja, prośba o uzupełnienie AdBlue, silnik przejdzie w mniej efektywny tryb pracy lub całkowicie odmówi posłuszeństwa

AdBlue emulator tuszuje brak wyłączonego programu SCR, maskuje jego błędy, a do silnika wysyła informację o sprawnym działaniu, co pozwala na standardowe wykorzystanie sprzętu, bez ograniczeń.

Komatsu Emulator SCR/DPF – emulacja całego systemu AdBlue oraz DPF

Komatsu Emulator SCR/DPF pozwala na ukrycie niesprawnego układu selektywnej redukcji spalin i filtru cząstek stałych, jest w pełni wodoodporny, łatwy w montażu, działa na zasadzie Plug & Play, a co równie istotne – jest produkowany z komponentów przemysłowych najwyższej jakości.

To zapewnia jego trwałość i niezawodność. Emuluje 3 czujniki temperatury spalin oraz różnicy ciśnień DPF, czujniki NOx oraz NH3, sterownik jednostki dozującej DEF z dozownikiem i czujnikami ciśnienia, jak również cyfrowy czujnik poziomu/jakości DEF.

To rozwiązanie do wyłączania/usuwania SCR i DPF możemy wykorzystywać w maszych Komatsu o silnikach 4, 5, 6, 7, 9 i 11 litrów Tier 4 Final. Zaufaj specjalistom w swoim fachu, wybierając emulatory SCR/DPF Komatsu od firmy DiagTruck, na które otrzymasz nawet 2 lata gwarancji.

W naszej ofercie znajdą Państwo także kasowniki błędów do pojazdów większości wiodących marek.

Nie żyje znany 38-letni polski aktor. Grał między innymi w serialu”Na Wspólnej”

papier toaletowy promocja

Może zabraknąć papieru toaletowego, a jego cena mocno wzrośnie. Czy warto robić zapasy?