w , ,

Dieta Śródziemnomorska odmienia życie. Co można jeść, a czego należy unikać?

Dieta to ogromnie ważna kwestia w naszym życiu, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Wiele zależy od tego, co jemy, ile jemy i jakie właściwie mamy nawyki żywieniowe.

dieta śródziemnomorska przepisy pdf
Fot. materiały partnera

Warto wiedzieć, że istnieją sposoby żywienia, które zdecydowanie stawiają na zdrowie organizmu. Okazuje się, że jedną z najzdrowszych diet na świecie jest dieta śródziemnomorska. Co można na niej jeść, a co trzeba sobie odmawiać?

Dieta Śródziemorska. Zdrowie to podstawa

Dosyć często można zauważyć, że dieta w społeczeństwie ma ogromnie negatywny wydźwięk, co raczej powinno być dziwne, a nie jest. Kojarzymy ją często z odchudzaniem, choć może ona również pomóc nam w przybraniu masy, czy też zachowaniu prawidłowej masy ciała. Najważniejszą jednak jej cechą jest zwyczajnie zapewnienie nam zdrowego organizmu poprzez zbilansowane posiłki pełne ważnych witamin.

Cenne składniki odżywcze warto przemycać do diety, gdyż nie wpływają one wyłącznie na nasz wygląd, ale również procesy myślowe. Pamiętajcie, że wiele warzyw i owoców pomaga w lepszym zapamiętywaniu, czy nawet pobudzaniu organizmu do działania. Dieta śródziemnomorska może naprawdę odmienić wasze życie. Jej pochodzenie wiąże się z Hiszpanią, Włochami, Francją i Grecją. Co można na niej jeść?

O diecie najwięcej mogą oczywiście powiedzieć sportowcy, którzy po prostu mają z nią najwięcej wspólnego. Przykładowo, podczas gal freakfightowych trzeba zejść do konkretnej wagi lub nabrać masy.

Jeśli oglądacie różne dyscypliny sportu, to z pewnością wiecie, że warto, jest obstawiać wygrane. Fortuna zakłady bukmacherskie mogą wam zaoferować atrakcyjne zakłady, które będą dla was opłacalne.

Co można jeść na diecie śródziemnomorskiej?

Jak wiadomo, już któryś rok z rzędu możemy usłyszeć wiele o drogocennych właściwościach, które płyną z diety śródziemnomorskiej. Co jednak można na niej jeść? Skupia się ona przede wszystkim na niespożywaniu wysoko przetworzonych produktów, z którymi mamy styczność na co dzień. Dużo lepszym rozwiązaniem jest na przykład sięgnięcie po warzywa, szczególnie te zielone i liściaste. Oczywiście, to nie koniec.

Innymi drogocennymi elementami takiego jadłospisu są oczywiście orzechy, które zawierają drogocenne tłuszcze dla naszego organizmu. Mówiąc o tłuszczach, bez wątpienia musimy wspomnieć o oliwie z oliwek, która w tym przypadku jest zupełną koniecznością.

Co więcej, nie możemy zapomnieć o wadze, jaką mają tutaj produkty zbożowe i pełnoziarniste. Pomagają one przede wszystkim w redukcji nadmiernej masy ciała.

W dodatku, dzięki nim możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na rozmaite choroby układu krążenia. Dieta śródziemnomorska opiera się oczywiście także na nasionach roślin strączkowych.

Oczywiście ma to związek z faktem, że są one cennym źródłem witamin pochodzących z grupy B. Dzięki bogactwie witamin i minerałów wspierają układ nerwowy, jak również działają pozytywnie na sprawność intelektualną.

Dieta śródziemnomorska – czego nie można jeść?

Jak wiadomo, każda dieta ma swoje zalecenia, jak również zasady. W tym przypadku nie mogło oczywiście być inaczej. Czego nie można jeść, będąc na diecie śródziemnomorskiej? Pierwszym produktem, który jest uznawany za niewskazany, jest sól. Aktualnie jakakolwiek dieta jest mocno przesolona, dlatego ten konkretny jadłospis ją wyklucza dla naszego zdrowia. Białe pieczywo również nie jest tutaj wskazane.

Wszystko za sprawą faktu, że dieta śródziemnomorska bierze pod uwagę wyłącznie wartościowe produkty, a to do nich nie należy. Miłośnicy czerwonego mięsa również muszą zrezygnować z jego obecności w ich posiłkach.

To samo tyczy się słodyczy, których składy są oparte na całej masie cukru, który źle działa na wnętrze naszego organizmu. Ograniczając te produkty w waszej diecie, możecie być pewni, że wyjdzie to wam na dobre. Dieta śródziemnomorska to niezaprzeczalnie krok w stronę zdrowego życia.

mąka ze świerszczy

Obrzydliwy składnik przymusowo w każdym chlebie? UE daje zielone światło

500 plus dla małżeństw

Nowe 500 plus dla małżeństw? Rząd planuje, pary zacierają ręce. Jest jeden warunek