w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Podwyżka 500+ przesądzona? Dobre wieści dla rodziców. W sieci ktoś ujawnił kwotę

Jak przyznał Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z portalem i.pl, rząd jest pewny, że bez waloryzacji 500 plus nie uda się wygrać wyborów.

zmiany w 500 plus wnioski zus bezgotówkowo wypłata świadczenia 2021 2022
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen)

Bez waloryzacji świadczenia wypłacanego rodzicom w ramach programu Rodzina 500 plus nie uda się wygrać wyborów parlamentarnych. Takie stanowisko ma rząd i potwierdził je Ryszard Terlecki z PiS w rozmowie z dziennikarzami portalu i.pl.

Waloryzacja 500 plus. Świadczenie zostanie podwyższone? W PiS już o tym wiedzą

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i ważna postać z PiS, nie ma złudzeń. Jego zdaniem rząd wie doskonale, że waloryzacja świadczenia 500 plus jest konieczna i byłaby nie tylko korzystna dla portfeli rodziców w czasie wysokiej inflacji, ale też dla partii. Podwyższenie świadczenia jego zdaniem sprawi, że poparcie dla PiS mocno wzrośnie.

W wywiadzie, jaki udzielił polityk Prawa i Sprawiedliwości portalowi i.pl, padła też konkretna kwota świadczenia po podwyżce. Szef klubu PiS doskonale zdaje sobie sprawę, że rząd już widzi konieczność podwyżki 500 plus, które dziś warte jest realnie mniej niż 400 zł względem 2016 roku. Z jego ust padła kwota 1000 zł na jedno dziecko w rodzinie.

Dobrze o tym wiemy, że waloryzacja tego świadczenia byłaby przydatna. Wielokrotnie o tym rozmawialiśmy, ale o decyzji poinformujemy podczas kongresu programowego, kiedy przedstawimy nasz nowy program wyborczy – powiedział Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy o waloryzację 500 plus.

Inflacja zjadła 500 plus. Ile jest dziś warty program?

Politycy upatrują w podwyżce świadczenia korzyści polityczne. Jednak jest też drugi powód, dla którego powinno ono zostać podwyższone. Jego realna wartość z powodu wysokiej inflacji po prostu mocno spadła. Jak podaje serwis superbiz.se.pl, realna wartość 500 plus nieustannie spada o topnieje niczym śnieg na wiosnę.

Po pierwszym roku wypłat 500 zł wartość świadczenia spadła do 490 zł. Niestety w 2019 roku było to już jedynie 471 zł, a w 2021 roku już tylko 433 zł. Pod koniec 2022 roku można już było za te pieniądze kupić tyle, co za 368 zł (patrząc na wartość w momencie wprowadzenia programu w życie).

Dane za 2023 roku są o wiele bardziej tragiczne dla rodziców. Po lutym realna wartość 500 plus spadła do 341,35 zł. Ktoś, kto chciałby zwaloryzować to świadczenie o wartość inflacji, powinien je teraz podnieść do 728,5 zł, czyli nie mniej niż o 45,7 proc.

Jeśli politycy chcą utrzymać jakąkolwiek wartość programu, powinni podwyższyć świadczenie do kwoty nie mniejszej niż 700 zł. Jak wynika z zapisów ustawy budżetowej na 2023 roku, środki finansowe na wypłaty wszystkich świadczeń zostały zabezpieczone.

Zaszczepieni Pfizerem nie będą spać spokojnie. Rząd mimo to szykuje już kolejne dawki

czy smazenie na oliwie jest zdrowe

Te potrawy mają na nas zły wpływ. Lepiej ich unikać lub całkowicie z nich zrezygnować