w , ,

5 szybkich i skutecznych sposobów na wiosenne porządki. Ekspertka ujawnia swoje metody

Kiedy dni zaczynają się wydłużać, a do domu wpada coraz więcej promieni słonecznych, nabieramy nowej energii do działania.

ula hincz pedantula
Fot. Samsung

Wiosna to dobry czas na przeprowadzenie gruntownych porządków i odświeżenie domowej przestrzeni. Znana z YouTube Ula Pedantula specjalnie dla marki Samsung zaprezentowała swoich 5 autorskich porad, które warto zastosować przeprowadzając wiosenne porządki.

Zacznij od okien i wpuść słońce do domu!

Kiedy na zewnątrz coraz więcej oznak wiosny, miło jest patrzeć na budzącą się do życia przyrodę przez czyste okna. Od czego zacząć, aby zrobić to sprawnie i skutecznie?

– Mycie okien zawsze rozpoczynam od dokładnego odkurzania, korzystając z lekkiego odkurzacza wyposażonego w szczelinówkę, którą odkurzam ramy, uszczelki i trudno dostępne miejsca. Błyskawicznie usuwam pajęczyny, kurz i paproszki. Dzięki temu brud nie rozmazuje się w czasie mycia i praca idzie dużo szybciej – mówi Ula Pedantula.

Doskonałą pomocą, także przy myciu okien, będzie bezprzewodowy odkurzacz Samsung Bespoke Jet™️. To lekki pionowy odkurzacz, wyposażony w precyzyjne akcesoria, które pomogą nam dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.

Może być używany także jako odkurzacz ręczny, co w połączeniu z funkcjonalną szczelinówką sprawi, że szybciej i wygodniej, a także w sposób bardziej higieniczny, przygotujemy przestrzeń okienną do gruntownego mycia. Co więcej, elastyczną szczotkę odkurzacza, można ustawić pod różnym kątem, dlatego idealnie nada się do wyczyszczenia żaluzji czy rolet.

Kuchnia, w której chce się spędzać czas

Kuchnia, to pomieszczenie w domu, które brudzi się najszybciej, ale też jest najczęściej sprzątane. Jednak wiosenne porządki to doskonały moment na to, aby zajrzeć do wszystkich kuchennych szafek i zakamarków, wyrzucić niepotrzebne rzeczy, posegregować i uporządkować na nowo. Czy zanim zapanuje w niej czystość, musimy poświęcić na sprzątanie dużo czasu? Niekoniecznie.

Otwierając szafki kuchenne i wyjmując z nich przyprawy czy inne sypkie produkty spożywcze widzimy, jak wiele z nich się rozsypuje. Sypkie produkty można przesypać do szklanych pojemników, także dlatego, aby zabezpieczyć je przed wilgocią i zapachami. Podobnie można zrobić z przyprawami. Jednak na półkach i w szufladach zawsze znajdą się okruszki czy resztki produktów spożywczych. Bez dobrego odkurzacza, takiego który nie uszkodzi blatu czy frontów kuchennych, ani rusz – mówi Ula Pedantula.

Zanim przystąpimy do wycierania mebli kuchennych szmatką z delikatnym, specjalnie do tego przeznaczonym detergentem, musimy ją gruntownie odkurzyć. Znajdująca się w zestawie odkurzacza Samsung Bespoke Jet™️ szczotka z miękkim włosiem dokładnie sprzątnie zabrudzenia, także z delikatnych powierzchni, nie rysując ich.

Sprawdzi się idealnie do odkurzania półek, szafek czy sprzętów kuchennych. Tu również swoje zastosowanie znajdzie wąska szczelinówka, która pomoże wyczyścić przestrzenie, np. pomiędzy blatem i płytą.

W stacji czyszczącej All-in-one automatycznie usuniemy zwartość pojemnika na zabrudzenia, bez wydobywającego się kurzu i ręcznej pracy. Specjalny worek na kurz zamontowany w stacji ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii aż do 99,9%.

Tapicerki bez śladu sierści i alergenów

Porządne i dokładne odkurzanie tapicerek mebli w naszym domu jest absolutnie kluczowe jeśli nie chcemy wdychać szkodliwych alergenów. Warto podejść do tego umiejętnie i z odpowiednim sprzętem. Od czego zacząć?

– Tapicerki meblowe bardzo szybko się brudzą, szczególnie jeśli mamy w domu zwierzęta. Sama jestem szczęśliwą posiadaczką kota i psa. Sierść zwierząt nie jest łatwa do wyczyszczenia, ponieważ czasem wręcz wbija się w tkaninę i może być źródłem alergii.

Zdaniem specjalistki zwykłe odkurzacze nie zawsze sobie z tym radzą, ale ma ona na to doskonały patent. Jest nim na przykład odkurzacz o dużej mocy ze specjalną końcówką Pet Tool.

Odkurzanie jest pierwszym krokiem także wtedy, gdy planujemy profesjonalne pranie tapicerki. Regularne sprzątane zapewni estetyczny wygląd mebli i komfort ich codziennego użytkowania – mówi ekspertka od domowej czystości.

Odkurzaczem, który doskonale sprawdzi się w takim zadaniu,  jest Samsung Bespoke Jet™ pet ze specjalną końcówką Pet Tool do usuwania sierści zwierząt. Natomiast elektro szczotka Jet Dual, wykonana z miękkiego wałka i gumowego włosia, świetnie poradzi sobie z czyszczeniem zarówno twardych powierzchni jaki i dywanów czy właśnie tapicerki.

Za wyborem odkurzacza przemawia dodatkowo fakt, że otrzymał Certyfikat Brytyjskiej Fundacji Alergologii za zmniejszenie narażenia domowników na roztocza kurzu domowego, alergeny odzwierzęce (kota, psa) i pyłki.

Sposób na „większy” i bardziej funkcjonalny przedpokój

Przedpokój to pomieszczenie, które widzą goście zaraz po przekroczeniu progu naszego mieszkania, dlatego warto zadbać o dobre pierwsze wrażenie. To także miejsce, w którym przygotowujemy się do wyjścia, dlatego dobra organizacja sprawi, że oszczędzimy dużo czasu np. wychodząc z domu. Jakie aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę, aby tak było?

– Chyba każdy ma w domu szufladę na tzw. szpargały. Jak taką mam właśnie w przedpokoju. Porządek rozpoczynam więc od odłożenia na miejsce wszystkiego, co zbędne w tym pomieszczeniu. Jeśli przedpokój ma być funkcjonalny, nie może być „zagracony”. W przedpokoju najważniejsza jest jednak podłoga – nie sposób nie nanieść zanieczyszczeń na butach, szczególnie, gdy na zewnątrz pada deszcz. Jeśli nie odkurzamy i nie wycieramy podłogi regularnie, obecny na niej piasek może przyczynić się do ścierania parkietu lub wnikać w płytki i z czasem je zniszczyć. Na szczęście posiadam odkurzacz, który nie tylko odkurzy podłogi, jak i umyje – radzi Ula Pedantula.

Odkurzacz Samsung Bespoke Jet™, dzięki mnogości akcesoriów, przystosowany został do odkurzania różnego rodzaju powierzchni. Do mycia twardych podłóg przeznaczona jest szczotka Spray Spinning Sweeper z dwoma obrotowymi nakładkami.

Używając jej możemy wybrać mycie na mokro lub suche polerowanie, aby doprowadzić parkiety do błysku. Końcówka wyposażona jest w zbiorniczek na wodę o pojemności 150 ml i antybakteryjne mopy wielokrotnego użytku oraz umożliwia zwiększenie stopnia spryskiwania przy uporczywych plamach.

Dzięki niemu w sposób szybki, wygodny i efektywny wysprzątamy przedpokój, aby zawsze wglądał perfekcyjnie.

To samo, a jednak inne wnętrze

Jeśli znudziło ci się już twoje wnętrze, możesz zawsze zaszaleć z dodatkami. Stosunkowo niewielkim kosztem zmienisz wygląd kuchni, salonu czy przedpokoju, bez remontu.

– Ten moment, gdy porządki mam już za sobą i mogę skupić się na dopieszczaniu wnętrza, jest absolutnie moim ulubionym. Nowe poszewki na poduszki czy nowa narzuta, nowy kolor zasłon, element dekoracyjny na półce czy świeże kwiaty na stole – to drobne rzeczy, które możemy zrobić, aby zmienić charakter i atmosferę we wnętrzu, a także sprawić, by było bardziej przytulne. Siła tkwi w kolorze – to doskonały sposób na to, aby wnieść wiosenną świeżość do naszego domu – dodaje youtuberka.

skrzypczak o wojnie na ukrainie

Generał Skrzypczak ma złe informacje. Plany Putina są jednoznaczne. „On Polsce nie daruje…”

kaczynski odnowa gospodarka polski ład

Obawy ekspertów potwierdziły się. Kaczyński stanowczo: „Musimy być na to gotowi”