w ,

Jak bezpiecznie kupić kryptowaluty? Przemyślana inwestycja krok po kroku

Giełda kryptowalut, usługi brokera, a może to fundusze powiernicze – które z tych rozwiązań okaże się najkorzystniejszym sposobem na nabycie walut cyfrowych?

kryptowaluty co to i czy warto

Istnieje wiele opcji umożliwiających bezpieczne kupowanie kryptowalut. Wybór zależy od celów i tolerancji ryzyka inwestora. Dlatego na początku warto przeanalizować wszystkie dostępne możliwości, zarówno te bardziej, jak i mniej popularne

Znajomość rynku kryptowalut – pierwszy krok do przemyślanej inwestycji

Nie da się rozpocząć bezpiecznej inwestycji, nie rozumiejąc, czym właściwie są kryptowaluty i w jaki sposób kształtuje się ich kurs. W sieci pojawiają się niezrozumiałe definicje. A w rzeczywistości, tematyka nie jest aż tak skomplikowana.

Przed zainwestowaniem choćby złotówki, koniecznie trzeba poznać kluczowe zagadnienia i pojęcia. W przeciwnym wypadku każda podjęta decyzja będzie wykonywana „na ślepo„, a co za tym idzie – łatwo dokonać wielu niewłaściwych wyborów, które doprowadzą do utraty przynajmniej części zainwestowanych pieniędzy.

Jak bezpiecznie kupić kryptowaluty?

Procedurę kupna walut wirtualnych można podzielić na kilka etapów. Na początku należy wybrać brokera lub giełdę. Jest to niezwykle ważny moment, ponieważ platformy działają na różnych zasadach. Warto więc, wziąć pod uwagę kwestie obsługiwanych kryptowalut, funkcje bezpieczeństwa czy wysokość opłat za transakcje, przechowywanie, a także wypłaty.

Usługi brokerów zazwyczaj wiążą się z niższymi kosztami transakcyjnymi. Jednak udostępniają użytkownikowi mniej funkcji, w porównaniu do giełd kryptowalut. Te drugie natomiast oferują dodatkowo miejsce na portfel czy oprocentowanie konta.

Kolejnymi etapami bezpiecznego zakupu kryptowalut będzie zasilenie konta i kupno waluty wirtualnej oraz wybór sposobu jej przechowywania. Należy pamiętać, że konfiguracja i zasilenie konta to dopiero początek. Warto zapoznać się z rodzajami zleceń handlowych, ponieważ wpływają na ostateczną cenę aktywów.

Czym jest giełda kryptowalut?

Aby bezpiecznie kupić kryptowaluty, należy zastanowić się nad najlepszym sposobem inwestowania. Dlatego warto porównać możliwości platform internetowych oraz usług brokerów.

Giełdy kryptowalut umożliwiają handel walutami cyfrowymi, ale należy pamiętać, że każda posiada własne zasady kupowania, sprzedawania czy przechowywania. Mają różne interfejsy i aplikacje mobilne, bogate zasoby edukacyjne i co najważniejsze łatwo dostępną obsługę klienta

Za pośrednictwem giełdy można dowolnie wymieniać jedną kryptowalutę na inną lub na walutę fiducjarną, a ceny oparte są na dziennych stawkach rynkowych. Poszukiwanie konkretnej giełdy, warto oprzeć również na dostępnych kryptowalutach.

Nie można też zapominać o doświadczeniach innych inwestorów – dla zapewnienia większego bezpieczeństwa, warto sprawdzić opinie użytkowników o danej giełdzie.

Dom maklerski a kryptowaluty

Skorzystanie z usług brokera również jest bezpieczną formą zakupu kryptowalut. Jednak niewiele tradycyjnych domów maklerskich oferuje możliwość przeprowadzania transakcji z użyciem walut cyfrowych.

Warto wiedzieć, że często w takich miejscach dostępność walut kryptograficznych jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku giełdy.

Wybór brokera będzie jednak naprawdę dobrym rozwiązaniem, gdy inwestor chce handlować różnymi typami aktywów w jednym miejscu – internetowe biura maklerskie umożliwiają bowiem kupowanie również akcji, obligacji i różnego rodzaju funduszy.

Inne sposoby inwestowania w kryptowaluty

Giełda lub usługi domów maklerskich to najpopularniejsze metody bezpiecznego zakupu kryptowalut. Jednak istnieje jeszcze wiele innych opcji, które pozwolą na kupowanie waluty kryptograficznej.

Jedną z nich z pewnością będą kantory kryptowalutowe, działające na nieco podobnych zasadach co tradycyjne kantory do wymiany walut fiducjarnych. Z ich pomocą można stosunkowo łatwo wymienić złotówki, dolary czy euro na wybraną kryptowalutę, a także sprzedać swoje krypto po ustalonym kursie.

To jednak nie wszystkie dostępne rozwiązania. Usługi płatnicze PayPal rozszerzyły akceptowalne opcje płatności, umożliwiając kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut. Istnieją również fundusze powiernicze Bitcoin, które zapewniają dostęp do kryptowalut za pośrednictwem giełdy. W ramach funduszy można zakupić udziały, za pomocą zwykłego rachunku maklerskiego.

Kolejną możliwością są akcje Blockchain lub ETF, czyli pośrednie inwestowanie w kryptowaluty, za pomocą firm blockchain lub kupowanie akcji czy funduszy ETF spółek, które wykorzystują technologię blockchain.

Zawsze można też skorzystać z bitomatów, które ze względu na małą dostępność i konieczność dotarcia do odpowiedniego punktu w celu przeprowadzenia wymiany krypto, nie są szczególnie popularną opcją.


Artykuł przygotowany we współpracy z magazynem Bitcoin.edu.pl – merytorycznie o krypto.

Materiał przygotowany przez partnera serwisu ma charakter wyłącznie informacyjny i marketingowy, dlatego nie powinien stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji.

Powyższa treść nie stanowi oferty, propozycji nabycia ani doradztwa w rozumieniu przepisów powszechnych. Zaleca się zasięgnięcie porady, opinii lub konsultacji podmiotu świadczącego profesjonalne usługi w omawianym zakresie.

ustawa antylichwiarska

Miliony Polaków bez dostępu do pieniędzy? Tak będzie, gdy te przepisy wejdą w życie

jasnowidz jackowski najnowsze wizje jackowski o koronawirusie jackowski na żywo

Jackowski o stanie wyjątkowym. PiS odwoła wybory do Sejmu? „Mam poczucie od dawna…”