w ,

HAHAHA!HAHAHA!

W marcu weszły w życie zmiany w prawie! Sąd zabierze auto i wsadzi nas do więzienia

Nowelizacja kodeksu karnego podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w grudniu 2022 roku wchodzi w życie od połowy marca. Co się zmieni?

nowelizacja kodeksu karnego

O tym już mało kto z nas pamięta, ale prezydent Andrzej Duda podpisał w grudniu ubiegłego roku ustawę zaostrzającą niektóre sankcje zapisane w kodeksie karnym. Zmiany te dopiero teraz wchodzą realnie w życie i zaczną być stosowane przez funkcjonariuszy.

Zmiany w prawie po 14 marca. Kierowcy muszą mocno uważać

Kierowcy zapomnieli w większości o tym, że za kilka dni wejdą w życie kolejne zmiany wynikające z podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji kodeksu karnego. Ze zmianami w prawie lepiej się zapoznać, aby nie być zaskoczonym, gdy policja zabierze nam auto lub wprost zaprowadzi nas do aresztu.

Nowelizacja zakłada między innymi wydłużenie okresu przedawnienia za zabójstwa z 30 do 40 lat, ale są też zmiany dotyczące kierowców aut osobowych. Część tych zmian weszła realnie w życie w połowie grudnia, a pozostałe zaczną obowiązywać po 14 marca 2023 roku.

Jak wiadomo, od 13 grudnia policja może dokonać konfiskaty samochodu, jeżeli kierowca zostanie przyłapany mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Taka osoba straci swoje ukochane auto. Od takiej decyzji kierowcę uratują jedynie wyjątkowe okoliczności.

Uwaga na tablice rejestracyjne

Większą uwagę należy jednak poświęcić zmianom w przepisach, które zaczną obowiązywać dopiero od 14 marca tego roku. Zakazane będzie zabieranie tablicy rejestracyjnej i jej przerabianie. Takie zachowanie zagrożone będzie karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat

Taka sama kara spotka za jazdę autem, do którego przytwierdzimy cudzą rejestrację. Nie będzie możliwości uniknięcia surowej kary ani opłacenia grzywny, bo takiej sankcji w nowelizacji ustawodawca nie przewidział. To oznacza, że wystarczy posłużyć się cudzą rejestracją i nie popełnić żadnego innego wykroczenia drogowego, by tracić na długo za kratki.

Warto też pamiętać o tym, aby nie używać w samochodzie telefonów komórkowych. Mimo zmian w przepisach kierowcy nadal łamią zasady. Jeżeli policja przyłapie nas ze smartfonem w dłoni podczas podróży samochodem, skończy się to karą w wysokości 500 zł i 12 punktami karnymi.

z jakiej śmietany zrobić masło ceny masła promocja

Lubisz masło? Mamy dla Ciebie fatalną informację. A to niestety dopiero początek…

morawiecki reklamy na facebooku

Tyle Morawiecki wydał na reklamy na Facebooku. Nie wiadomo jednak, kto za to płaci