w

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Mateusz Morawiecki zaatakowany! Takich obelg i wyzwisk do tej pory jeszcze nie było

Ludzie Kremla przyzwyczaili wszystkich w Europie, że nie przebierają w słowach. W sieci pojawiły się kolejne wypociny Dmitrija Miedwiediewa, który wyjątkowo ostro zaatakował polskiego szefa rządu.

Mateusz Morawiecki premier wypadek górnicy Mysłowice-Wesoła
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen)

Były premier Rosji kolejny raz przypomniał o swoim istnieniu. Znany jest z wyjątkowego zacietrzewienia i wulgarnego języka. Tym razem jednak mocno przesadził, a słowa, których użył wobec polskiego premiera, jeszcze chyba do tej pory z jego ust nie padły w stosunku do nikogo.

Mateusz Morawiecki obrażony przez Miedwiediewa. Padły wyjątkowe obelgi

Wszystkie wpisy byłego premiera Rosji w sieci są raczej traktowane jak ciekawostka, bo są wyjątkowo absurdalne. Wpisują się one jednak w typową rosyjską narrację, a czasami wręcz propagandę. Choć wszyscy wiedzą, na co stać tego polityka i przyjaciela Władimira Putina, to tym razem jednak mocno przesadził.

Miedwiediew zamieścił na Twitterze krótki wpis, którym wyjątkowo mocno obraził polskiego premiera Mateusza Morawieckiego. Nazwał go „idiotą” i „niedorozwiniętym premierem„. To nie pierwszy raz, jak rosyjski polityk uderza w nasz kraj, ale do tej pory nie używał takich stwierdzeń.

Były prezydent Rosji cały swój wpis poświęcił polskiemu premierowi. Już na wstępie nazwał go „idiotą” i zagroził Polsce, że ten kraj zniknie z mapy „wraz ze swoim niedorozwiniętym premierem„. To chyba pierwsza taka aktywność Miedwiediewa, w której użył on wobec polityka z innego kraju takich obelg. Post przybocznego Putina pojawił się w sieci 14 kwietnia. Poniżej publikujemy jego tłumaczenie na język Polski.

„Nie wiem, kto wygra lub przegra wojnę”

Jakiś idiota Mateusz Morawiecki powiedział, że Ukraina ma prawo uderzenia na Rosję i nie martwi się o wojnę pomiędzy Rosją a NATO, bo Rosja szybko wojnę przegra. Nie wiem, kto wygra lub przegra, ale biorąc pod uwagę rolę Polski w Europie, kraj ten zniknie wraz ze swoim niedorozwiniętym premierem – czytamy na profilu rosyjskiego polityka.

Skąd w ogóle taka reakcja Kremla i czemu akurat Morawiecki znalazł się na celowniku propagandy rosyjskiej? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wpis Miedwiediewa był bezpośrednią reakcją na słowa szefa polskiego rządu, które padły niedawno na antenie telewizji BBC.

Mateusz Morawiecki powiedział wówczas w wywiadzie, że gdyby doszło do wojny Rosji z NATO, to bez wątpienia byłaby to porażka Putina.

protest rolników dzisiaj youtube

Protest rolników. Drobiarze rozkładają ręce. „Decyzja rządu nie zmieni dramatycznej sytuacji”

ASUS ExpertBook B1502CBA cena

Ten laptop ma trafić do uczniów ZA DARMO. Wybrano model i firmę, która go dostarczy