w ,

Nie żyje znany polski tenisista. KW Arka: „Składamy najszczersze kondolencje”

Nie żyje znany tenisista, który był prawdopodobnie najstarszym człowiekiem w Polsce uprawiającym ten sport. Odszedł w wieku 100 lat.

W lutym obchodził setne urodziny. Nie żyje znany polski tenisista Tadeusz Krzyszkowski. O jego śmierci poinformowali pracownicy Klubu Tenisowego ARKA. Pan Tadeusz był prawdopodobnie najstarszym aktywnym tenisistą w naszym kraju.

Tadeusz Krzyszkowski nie żyje. To najstarszy tenisista w Polsce

Tadeusz Krzyszkowski przyszedł na świat w Toruniu w roku 1923. To niesamowite, ale jego przygoda z tenisem miała swoje początki aż 90 lat temu. Studia kończył we Wrocławiu, następnie przeniósł się do Gdyni. W latach 50. i 60. ubiegłego wieku pracował na dzisiejszym Uniwersytecie Morskim jako wychowawca.

Przez całe swoje długie życie był wierny tenisowi i uprawiał ten sport do ostatnich dni. Był trenerem tej dyscypliny, a potem zaraził tą pasją również trzech swoich synów. Udało mu się skutecznie wyszkolić swoich potomków, ponieważ mają oni na swoim koncie wiele medali za udział w krajowych mistrzostwach.

Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy najszczersze kondolencje – czytamy na profilu klubu na Facebooku.

Tadeusz Krzyszkowski był również honorowym członkiem Klubu Tenisowego Arka. Swoje 100. urodziny świętował z rakietą tenisową w dłoni na obiekcie sportowym należącym do klubu. Wszyscy wówczas byli pod wrażeniem jego sprawności fizycznej.

jelnica wiadomosci

Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje 31-letni kierowca, współpasażer w szpitalu

nfz stomatolog co przysluguje Ile kosztuje wyrwanie zęba na NFZ

NFZ mocno ogranicza dostęp do dentystów. Lekarze odwołują zaplanowane wizyty