w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Tusk ujawnił, co zrobi z programem 500 plus, gdy wygrywa wybory. „Temat jest zamknięty”

Były premier wrócił do krajowej polityki i już wie, jakich zmian dokona, gdy tylko dojdzie do władzy. Wypowiedział się otwarcie na temat programu 500 plus, który niebawem zamienić się ma na 800 plus.

donald tusk 500 plus przyszłość programu
Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG: Euku derivative work: Saibo (Δ) - Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG (CC BY-SA 3.0); Stiopa - Praca własna (CC BY-SA 4.0)

Nie minął jeszcze tydzień od oficjalnego powrotu Donalda Tuska, byłego premiera RP, do krajowej polityki. Po kilku latach pracy w instytucjach UE znów bryluje w Polsce i szykuje się do przejęcia władzy. Zapytany został też o najważniejszy dla Polaków program socjalny.

Donald Tusk o przyszłości 500 plus. „Temat jest zamknięty”

Były premier, a obecnie znów przewodniczący Platformy Obywatelskiej, ujawnił, co zrobi z programem 500 plus, gdy tylko uda się jego partii przejąć w kraju władzę. Jego odpowiedź na pytanie dziennikarzy o ten programy socjalny wbiła wielu rodziców i opiekunów dzieci w fotel.

Okazało się, że z 500 plus po wygranych przez PO wyborach stanie się… nic! Program zostanie utrzymany bez zmian mimo, że były premier w wielu kwestiach dotyczących rozdawania pieniędzy Polakom ma odmienne zdanie. Widać jednak, że na 500 plus nie odważy się podnieść ręki.

To zaskakująca zmiana, bo jeszcze nie tak dawno Tusk twierdził, że pieniędzy na 500 plus nie ma i nigdy nie będzie. Potem zmienił zdanie i przyznał, że była premier Ewa Kopacz miała plan wprowadzenia takiego samego dodatku dla dzieci. Donald Tusk pytany o możliwą likwidację 500 plus powiedział, że to się nie stanie i że „temat jest zamknięty„.

Wielu polityków opozycji popiera 500 plus

Po kilku latach wypłacania pieniędzy na dzieci, cała rzesza polityków opozycji nie krytykuje już programu tak, jak na początku. Spore grono parlamentarzystów nawet ten program chwali, choć spektakularnych efektów demograficznych nie widać.

500 plus bez wątpienia pozytywnie wpłynęło na życie wielu rodzin. Zgodnie ze statystykami Głównego Urzędu Statystycznego udało się zauważalnie zmniejszyć w Polsce ubóstwo wśród głównych beneficjentów, czyli dzieci.

Program 500 plus wprowadzono w 2016 roku i była to ustawa sztandarowa dla Prawa i Sprawiedliwości. Do obywateli trafiło już ponad 100 mld złotych z tytułu tego programu. Jak już wiadomo, od 2022 roku sporo się jednak zmieni jeśli chodzi o sposoby wypłat 500 plus. Więcej na ten temat pisaliśmy już na naszej stronie.

Od 2024 roku 500 plus ma być zamienione na 800 plus. Mimo to opozycja jest zdania, że program pozostanie i nie ma obaw o jego likwidację.

Źródło: TVP Info

cud w parczewie objawienie

Cud w Parczewie. Twarz Matki Boskiej na drzewie? Ludzie klęczą, modlą się i śpiewają

łukaszenka w szpitalu zawał

Łukaszenka ucieknie przed Putinem do Polski? „Widzimy, że nadchodzi jego koniec”