w

Zmasowany atak ukraińskich dronów na Moskwę. Jeden z nich spadł w pobliżu willi Putina

Ukraina przeprowadziła intensywny atak dronami na Moskwę i okolice miasta. Część udało się Rosjanom zestrzelić w pobliżu siedzib urzędników i bogaczy.

moskwa drony atak

Jak poinformowali dziennikarze stacji RMF 24, strona rosyjska ujawniła listę miejsc, w których udało się obronie przeciwlotniczej zniszczyć drony nadlatujące od strony Ukrainy. Część z nich zneutralizowano nad terenami zamieszkanymi przez bogatych rosyjskich urzędników.

Moskwa. Drony ukraińskie zaatakowały miasto i jego okolice

Jak ujawnił członek Dumy Państwowej Rosji Aleksander Hinsztejn, 30 maja Ukraina przeprowadziła zmasowany atak dronami na Moskwę i jej okolice. Największą liczbę urządzeń udało się zestrzelić w zachodniej części obwodu moskiewskiego i w południowo-zachodniej części stolicy Rosji. To tam mieszkają najbogatsi Rosjanie i ważni urzędnicy.

Dziś rano, o świcie, atak drona spowodował niewielkie uszkodzenia kilku budynków. Wszystkie miejskie służby ratownicze są na miejscu zdarzenia. Badają okoliczności tego, co się stało. Jak dotąd nikt nie został poważnie ranny – napisał we wtorek mer Moskwy Siergiej Sobianin.

Pierwsze informacje o ataku na Moskwę pojawiły się w mediach wcześnie rano. Drony nadleciały znad Ukrainy i pojawiły się na rosyjskim niebie w rejonach krasnogorskim, odincowskim i istrińskim. Możliwe więc, że Ukraina wzięła na cel wysokich ranką urzędników Kremla, bo to tam mieszka część ministrów.

Jak się okazało, jeden z dronów został w ostatniej chwili zestrzelony w okolicy rezydencji prezydenta Rosji Władimira Putina w Usowie. Na celowniku Ukraińców była też prawdopodobnie willa szefa Gazpromu Aleksieja Millera. Bezzałogowe statki powietrzne z powodzeniem uderzyły też w bloki mieszkalne w centrum.

Według komunikatu rosyjskiego MON dronów było w sumie osiem, ale z relacji świadków wynika, że naliczono w sumie nawet 32 bezzałogowe maszyny. Był to prawdopodobnie największy tego typu atak Ukraińców na stolicę Rosji.

Nie żyje znana posłanka PiS ze Szczecina. Była matką innego posła tej partii

prorosyjska propaganda dezinformacja

Rosyjska narracja w sieci pod lupą. Tym w maju karmiła nas prokremlowska propaganda