w ,

Sztandarowa obietnica PiS leci do kosza. „Totalna klapa”. Klamka zapadła

Choć politycy obozu władzy stawiają na wiarygodność, nie wszystkie postulaty udaje im się wdrożyć w życie. Tak stało się z jedną z najważniejszych obietnic.

kaczyński pis drozyzna inflacja
Prezes Jarosław Kaczyński zauważył zagrożenie. Jego zdaniem rząd musi się bardziej przyłożyć. Fot. YouTube / Polskie Radio 24 (screen)

To była jedna z ważniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości, która zastąpić miała dotychczas obowiązujący program „Mieszkanie dla Młodych” autorstwa rządu Tuska. Niestety nic z tego nie wyszło, dlatego ostatecznie politycy PiS ogłosili porażkę i wywiesili białą flagę.

„Mieszkanie Plus” leci do kosza. Sztandarowy program PiS okazał się klapą

Politycy obozu rządzącego, czyli Zjednoczonej Prawicy, postanowili oficjalnie przyznać się do porażki. Chodzi o jeden z najważniejszych dla ekipy PiS program, czyli „Mieszkanie Plus”. Pomysł ten miało zastąpić wprowadzone wcześniej przez rząd Donalda Tuska „Mieszkanie dla Młodych„. Opozycja nie szczędzi słów krytyki.

Jak przyznał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, „Mieszkanie Plus” nie wypaliło i okazało się totalną klapą. Niebawem zostanie więc ostatecznie zamknięty i nie będzie już można skorzystać z dopłat. Osoby, które do tej pory skorzystały z niego i wynajmują mieszkania, będą jednak mogły wykupić lokale po korzystniejszych stawkach.

Choć politycy Prawa i Sprawiedliwości próbowali do końca przekonywać, że „Mieszkanie Plus” było dobrym pomysłem, to ostatecznie musieli przyznać się, że tym razem się nie udało. Jak powiedział minister Waldemar Buda dziennikarzom portalu rp.pl, program – mówiąc krótko – „nie wypalił„.

Dzisiaj posprzątam po Mieszkaniu plus, to znaczy zaproponuję za chwilę rozwiązanie, które zamknie ten temat – potwierdził oficjalnie przedstawiciel rządu. Tym samym uciął spekulacje na ten temat. Jedna z kluczowych obietnic PiS zostanie więc wrzucona do kosza.

Opozycja krytykuje. „Kompletna klapa”

Sprawa zakończenia programu stała się oczywiście okazją dla polityków opozycji, by zaatakować rząd i wytknąć niepowodzenie. Jak napisała na Twitterze Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej, nastąpiła „kompletna klapa” pisowskiego programu. Jej zdaniem rząd nie ma też pomysłu na to, jak budować nowe i łatwo dostępne lokale.

Z kolei posłanka Nowoczesnej i Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer wytknęła rządowi, że mieszkania budowane w ramach programu są wadliwe. Zapytała też publicznie, co z osobami, którym takie lokale się trafiły.

Minister Waldemar Buda chce zamknąć program Mieszkanie Plus, gorzej z problemami osób, które wpadły w tę pułapkę. Wysokie koszty, wady techniczne, brak obiecanej możliwości dojścia do własności – czytamy na Twitterze posłanki.

Źródło: Twitter, rp.pl

wyciek danych z facebooka jak sprawdzić

Wielki wyciek danych milionów Polaków. Tutaj sprawdzisz, czy Twoje są na skradzionej liście

andrzej duda sekret przyszłość religia wywiad

Andrzej Duda przejmuje inicjatywę! „To powinno jak najszybciej zacząć funkcjonować”