w

Mało brakowało! Chiński okręt wojenny prawie zderzył się z amerykańskim niszczycielem [NAGRANIE]

Eksperci twierdzą, że było to celowe działanie Chińczyków. Ich okręt wojenny podpłynął do amerykańskiego niszczyciela na odległość zaledwie 137 metrów.

tajwan chiński okręt incydent
Fot. YouTube / USNI News Video

Do niebezpiecznego incydentu doszło w pobliżu Tajwanu. Niszczyciel pocisków kierowanych Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej CNS Suzhou (132) pojawił się tuż przed płynącym w tym rejonie amerykańskim niszczycielem HMCS Montreal.

Niebezpieczny incydent. O mały włos nie doszło do zderzenia okrętów wojennych

Do zdarzenia doszło w Cieśninie Tajwańskiej 3 czerwca. Okręt wojenny Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej przeciął drogę amerykańskiego niszczyciela pocisków kierowanych podczas podróży przez Cieśninę Tajwańską.

USS Chung-Hoon (DDG-93) i HMCS Montreal (FFH-336) przepływały w tym samym momencie przez cieśninę, gdy okręt wojenny należący do Chin przeciął drogę Amerykanom. Według informacji podanych przez Global News chiński okręt wojenny obrał celowo kurs na przecięcie trasy amerykańskiego niszczyciela.

Okręt chiński został poinformowany przez radio przez amerykańską załogę, aby pilnie zmienił kurs w celu uniknięcia kolizji. Dowódca amerykańskiej jednostki kapitan Paul Mountford nazwał ten ruch Chińczyków celową prowokacją i działaniem wyjątkowo nieprofesjonalnym.

Szacuje się, że chiński okręt wojenny zbliżył się do amerykańskiego okrętu na odległość 150 metrów. Analiza materiału filmowego wskazuje wyraźnie, że incydent został celowo zainicjowany przez Chińczyków. Zgodnie z relacjami załogi amerykańskiej Chung-Hoon utrzymał kurs i zwolnił do 10 węzłów, aby uniknąć kolizji.

Nagranie ukazujące ten incydent można zobaczyć poniżej.

Zmarł samorządowiec, radny powiatowy i działacz społeczny. Miał zaledwie 36 lat

gry przeglądarkowe multiplayer

Najlepsze gry przeglądarkowe multiplayer dla fanów rywalizacji