w ,

„Nie poznajesz mnie? Jestem Iwona Wieczorek”. Zaskakujące nagranie na TikToku

Dla wielu osób takie nagranie może być niesmaczne. Zwraca jednak ono uwagę na sprawę zaginięcia dziewczyny. Sprawy do dziś nie udało się wyjaśnić.

iwona wieczorek tiktok
Fot. TikTok / @histoire.sanglante

Zaginiona przed laty Iwona Wieczorek mówi do nas z nagrania, które udostępniono na TikToku. To oczywiście efekt działania sztucznej inteligencji. Wiele osób uważa, że udostępnianie takiego materiału jest szokujące i niesmaczne. Inni uważają, że przykuwa uwagę i przypomina o tym, że sprawa do dziś nie została rozwiązana.

Iwona Wieczorek ożywiona przez AI. Nagranie z TikToka wzbudza mieszane emocje

Nagranie z zaginioną przed laty Iwoną Wieczorek nie jest prawdziwe. Stworzono je przy użyciu sztucznej inteligencji, która pozwoliła w tym przypadku ożywić postać.

Choć dla wielu osób to przesada i brak smaku, to filmik zwraca uwagę na wciąż niewyjaśnioną sprawę sprzed lat. Dziewczyna zaginęła w 2010 roku i do dziś nie ma po niej śladu. Sprawa do dziś rozgrzewa obywateli, którzy z niecierpliwością czekają na jakiekolwiek nowe informacje.

Na bijącym rekordy popularności portalu społecznościowym TikTok ktoś udostępnił krótkie nagranie, na którym Iwona Wieczorek mówi do internautów przypominając o swojej sprawie. Można w zasadzie uznać, że wizerunek dziewczyny wykorzystano w sposób dość nietypowy sposób, który nie każdemu przypadł do gust.

„Nie poznajesz mnie? Jestem Iwona Wieczorek”

Mam nadzieje, że dożyję momentu, w którym ta sytuacja się wyjaśni – napisała pod nagraniem jedna z internautek. – Zaczyna mnie przerażać ta wirtualna rzeczywistość. Za chwilę nie będziemy wiedzieli, co jest prawdą ,a co fikcją – napisał kolejny komentujący. Iwona Wieczorek z filmu informuje odbiorcę, co się z nią stało i jaka jest jej historia.

Nagranie oczywiście nie jest prawdziwe. To bardziej coś w stylu deep fake, które polega na ożywieniu osoby ze zdjęcia. Wówczas mówi, rusza się, mruga oczami i sprawia wrażenie prawdziwej. W przypadku tego nagrania można oczywiście mówić, że to moralne nadużycie. Pokazuje to też możliwości AI.

@histoire.sanglante Iwona wieczorek 😕🩸#iwonawieczorek #iwonawieczorekniezyje #morderca #kryminalnehistorie #prawdziwe #dlaciebie #opowieść #strasznahistoria #strasznehistorienafaktach #strasznefakty #pl ♬ Suspense, horror, piano and music box – takaya

To było do przewidzenia, że rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję nie zawsze będą wykorzystywane w dobry dla społeczeństwa sposób. W ostatnich miesiącach głośno jest o różnego rodzaju rozwiązaniach, które w kilka minut tworzą teksty piosenek, całe książki a nawet odrabiają za ucznia prace domowe

Film na TikToku ma już 135 tys. polubień i ponad 3,8 tys. komentarzy.

stockinger polski ład emerytura

Aktor Tomasz Stockinger rozkłada ręce. Co Polski Ład zrobił z jego emeryturą?

arkadiusz jakubik

Aktor zaniepokoił fanów. Kupił miejsce na cmentarzu. „Wszystko ogarnięte, pozamykane”