w ,

PILNE. W wieku 85 lat zmarła senator Platformy Obywatelskiej. Zewsząd płyną kondolencje

„Jeszcze tak niedawno widziałyśmy się w teatrze… Basiu, nie mogę uwierzyć. Będziemy pamiętać”. Koleżanki i koledzy z partii żegnają zmarłą senator PO.

Nie żyje senator Platformy Obywatelskiej Barbara Borys-Damięcka. Była reżyserką teatralną i telewizyjną. W Senacie zasiadała od 2007 roku. Dostała się tam startując z list Platformy Obywatelskiej.

Barbara Borys-Damięcka nie żyje. Senator PO miała 85 lat

Informację o śmierci Borys-Damięckiej przekazał jako pierwszy opinii publicznej szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. – Dziś odeszła od nas Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, od 2007 roku senator RP. Postać nietuzinkowa, oddana kulturze i drugiemu człowiekowi. Cześć Jej Pamięci – czytamy na profilu przewodniczącego KO na Twitterze.

Zmarła Barbara Borys-Damięcka, wybitna reżyserka, niestrudzona senatorka. Opoka demokratycznego Senatu tej kadencji. Żegnaj, Basiu – napisał z kolei członek PO Marcin Bosacki. Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała to w jeszcze bardziej smutnych słowach.

Bardzo smutna wiadomość. Odeszła nasza dobra koleżanka, Barbara Borys-Damięcka, reżyserka teatralna i filmowa. Senatorka od 2007 r. Jeszcze tak niedawno widziałyśmy się w teatrze… Basiu, nie mogę uwierzyć. Będziemy pamiętać – napisała Błońska na Twitterze.

Barbara Borys-Damięcka. Filmy i mężowie

Barbara Borys-Damięcka z domu Wajncjer przyszła na świat. 2 listopada 1937 w Warszawie. Od 2007 senator VII, VIII, IX i X kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej, a także marszałek senior Senatu X kadencji. Jako najstarszy senator została powołana na marszałka seniora Senatu X kadencji.

Siostra ekonomisty Józefa Wancera, żona aktora Damiana Damięckiego i matka aktora Grzegorza Damięckiego. Odznaczona w 1998 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2007 roku Srebrnym Medalem „Zasłużona Kulturze Gloria Artis„.

gry mmorpg free to play po polsku

Gry MMORPG online. Przeżyj epickie przygody w wirtualnym świecie

cezary żak waga dieta

Cezary Żak schudł ponad 30 kg. Wyrzucił z diety te dwa popularne produkty