w , ,

Czym jest i na czym polega medycyna estetyczna?

Od niepamiętnych czasów kobiety i mężczyźni dbali o swój wygląd, stosując w tym celu najróżniejsze metody. Chęć zachowania pięknego, młodego, zdrowego wyglądu towarzyszy ludziom również i w czasach współczesnych.

medycyna estetyczna czym się zajmuje
Fot. materiały partnera

Zmieniły się jednak sposoby troski i dbania o własne ciało. Stopniowo zaczęto się tą kwestią zajmować zawodowo, uwzględniając fizjologię ludzkiego ciała i jego potrzeby. Obecnie można korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które opierają się na zaawansowanej wiedzy i technologii sprzyjającej spełnianiu oczekiwań osób zainteresowanych poprawą swojego wyglądu.

Medycyna estetyczna – czym właściwie jest?

Medycyna estetyczna to dział medycyny, a dokładniej rzecz ujmując – estetologii medycznej. Jej celem jest pozytywne wpłynięcie na jakość życia osób zdrowych. Działania, jakie podejmowane są w zakresie tego działu medycyny, mają charakter zapobiegawczy. Ich głównym celem jest spowolnienie procesów starzenia, przeciwdziałanie zbyt szybkiemu postępowaniu zmian, które przychodzą naturalnie wraz z wiekiem.

W ramach medycyny estetycznej wykonuje się również zabiegi, które mają przywrócić skórze zdrowy i odmłodzony wygląd. Stosuje się również leki, które mają przeciwdziałać starzeniu się skóry. Zadaniem lekarza jest zatem odtworzenie zbliżonego wizerunku osoby do tego sprzed zaistniałych zmian starzeniowych.

Głównym założeniem jest więc eliminowanie mankamentów urody oraz profilaktyczne zapobieganie ich powstawaniu. Wszystkie działania mają służyć fizycznej, wizualnej poprawie wyglądu, która wpływa z kolei na atrakcyjność pacjenta oraz na jego pewność siebie, czy samopoczucie.

Na czym polega i z czym wiąże się medycyna estetyczna?

Korzystanie z zabiegów i leczenia w zakresie medycyny estetycznej jest coraz to bardziej popularne i powszechne. Wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, iż poddawanie się procedurom wchodzącym w zakres tej dziedziny wcale nie musi oznaczać zyskania efektu maski. Można cieszyć się pięknym, zdrowym i naturalnym wyglądem.

W medycynie estetycznej stosuje się liczne metody zabiegowe, techniki i preparaty, które pozwalają uzyskać zamierzone efekty i eliminować niedoskonałości skóry wpływające na fizyczną atrakcyjność. Poprawa wyglądu nie zawsze musi być zatem diametralna.

Zdarza się, iż wystarczą drobne zmiany i niewielka ingerencja, by uzyskać oczekiwany rezultat. Zachowuje się przy tym swoje naturalne rysy twarzy, unikając jakiejkolwiek zmiany, która zmienia wizerunek danej osoby nie do poznania. Pozostaje się sobą, lecz bez zbędnych oznak starzenia, które wizualnie dodają lat.

Medycyny estetycznej nie należy mylić z kosmetologią i chirurgią plastyczną. To trzy odrębne dziedziny, które łączy wspólny cel, jednak różne sposoby dążenia do jego osiągnięcia.

Czym charakteryzują się zabiegi medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej nie są tak inwazyjne, jak to bywa w przypadku chirurgii plastycznej. Dopuszczalne są w nich jedynie niewielkie, powierzchowne nacięcia i nakłucia w zakresie skóry i tkanki podskórnej.

Nie ingeruje się w kolejne warstwy ludzkiego ciała, gdyż do takiej zmiany potrzebne są już uprawnienia chirurga. Zabiegi wykonuje się jednak w warunkach ambulatoryjnych i przeprowadza je lekarz posiadający odpowiednie uprawnienia. Można również stosować znieczulenie miejscowe.

Czym jednak zabiegi medycyny estetycznej różnią się od kosmetologii? W porównaniu do niej ingeruje się w głębsze warstwy skóry, a nie tylko w sam naskórek. Metody kosmetologiczne działają zatem powierzchownie.

Warto podkreślić, iż sposoby wchodzące w zakres medycyny estetycznej wykonywać mogą wyłącznie lekarze, którzy posiadają prawo do wykonywania swojego zawodu.

Do najczęstszych kwestii, z jakimi zgłaszają się pacjenci do klinik zajmujących się medycyną estetyczną, należy profilaktyczne zapobieganie i eliminowanie zmarszczek, rozstępów, cellulitu, blizn, problemów z wypadaniem włosów, potliwością, bruksizmem, rewitalizacją skóry i poprawą jej napięcia, czyli liftingiem.

Jeśli chciałbyś umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej i omówić nurtujący Cię defekt wizualny, zadzwoń do Kliniki Medycyny Estetycznej Novoderm w Łodzi.

napoje energetyczne skutki uboczne

6-latek wypił to podczas pobytu u babci. Dziecko zmarło. Lekarze przestrzegają

sami sheen córka charliego sheena i denise richards onlyfans

Kim jest tajemnicza Sami Sheen, córka Charliego Sheena i Denise Richards?