w

Pilny alert IMGW dla większości województw. Zagrożenie dotyczy ponad połowy kraju

Większość województw objęta została alertami. Dotyczą intensywnych opadów, gwałtownych zjawisk burzowych, a nawet opadów gradu.

alerty imgw archiwum
Fot. freepik

Jak poinformowali meteorolodzy z IMGW, w obszarach występowania opadów burzowych, na rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody, możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych. W większości województw mogą wystąpić burze i opady gradu.

Alerty IMGW. Weekend pod znakiem burz i opadów

Front wraz z intensywnymi opadami oraz opady często burzowe na wschodzie kraju dają się we znaki. W niedzielę 18 czerwca burze możliwe są na znacznym obszarze kraju. Największa szansa na rozwój burz z intensywniejszymi zjawiskami dotyczyć będzie obszaru od Warmii po Podkarpacie.

Burze tworzyć się będą głównie w godzinach popołudniowych będą to rozproszone komórki lub słabo zorganizowane klastry. W obszarach występowania opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody, możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych.

W ostatnich godzinach mocno grzmiało w okolicach Warszawy i Płocka. W pasie od Podkarpacia po Warmię prognozowane są dziś silniejsze burz. Podczas ich trwania dojdzie też do silnych opadów deszczu od 20 do 30mm. Można spodziewać się też porywów wiatru do 60 km na godzinę oraz intensywnych opadów gradu.

W nadchodzącym tygodniu dotknie Polskę fala upałów i napływ zwrotnikowej masy powietrza. Na wschodzie kraju ponownie pojawią się burze konwekcyjne i zagrożenie związane z intensywnymi ulewami.

zaginiona polka w grecji nie żyje wykop

Zaginięcie Polki na Kos w Grecji. Oto nagranie, na którym widać ją po raz ostatni

wojciech mann wiek ile ma lat żona

Fani przerażeni wpisem Wojciecha Manna. Chodzi o stan zdrowia. „Do zgonu jest jeszcze dystans”