w

Dąbrowica. Samolot spadł do wody. Pilot Cessny 182 trafił do szpitala

Dolnośląskie. Awaria samolotu była przyczyną wypadku w okolicach lotniska w Jeleniej Góry. Pilot Cessny 182 jest cały, ale mimo to przewieziono go do szpitala.

Dąbrowica wypadek
Fot. OSP Łomnica

W miejscowości Dąbrowica w woj. dolnośląskim doszło do wypadku awionetki Cessna 182. Samolot spadł do wody. Pilot wydostał się z maszyny o własnych siłach i został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, bo – na szczęście – mężczyzna nie ma zbyt wielu obrażeń.

Dąbrowica. Wypadek awionetki. Maszyna spadła do wody

W zbiorniku wodnym w okolicach lotniska w Jeleniej Góry pilot Cessny 182 wylądował z powodu awarii. Mężczyzna samodzielnie opuścił samolot i został zabrany do szpitala. Do wypadku doszło w miejscowości Dąbrowica w woj. dolnośląskim. Służby dostały informację o wypadku tuż po godz. 13:00.

Zahaczenie o drzewo spowolniło samolot o tyle, że przeleciał jeszcze trochę i wpadł do wody – powiedział dziennikarzom RMF 24 dyrektor Jeleniogórskiego Aeroklubu Jacek Musiał. Dokładnie wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia potrwa kilka dni.

Pierwsze doniesienia na temat stanu technicznego tego samolotu nie są zbyt optymistyczne, a do tragedii mogło dojść wcześniej. Maszyny używali sporadycznie tamtejsi spadochroniarze, choć Cessna była niesprawna dłużej niż dwa lata.

podniesienie wieku emerytalnego w polsce 2023

Rząd jednak podniesie wiek emerytalny? Minister Marlena Maląg ujawnia plany

candida auris w polsce objawy

Nawet 60 proc. przypadków kończy się śmiercią. „Są wszędobylskie i wszechobecne”