w

Dramat na Bałtyku. Z promu wypadło dziecko. Za nim do wody miała wyskoczyć matka

Jak podają media w Szwecji, na środku Morza Bałtyckiego doszło do dramatu. Z promu płynącego z Gdyni do Karlskrony wypadło dziecko. Za dzieckiem miała wyskoczyć matka.

z ostatniej chwili

Dwie osoby – kobieta i jej dziecko – wypadły z pokładu promu Stena Line płynącego z Karlskrony do Gdyni. O sprawie poinformowały szwedzkie media. Do dramatycznego zdarzenia doszło na środku Morza Bałtyckiego. Rozpoczęła się akcja ratowników.

Stena Line. Wypadek na promie. Matka z dzieckiem wpadli do Morza Bałtyckiego

AKTUALIZACJA 17:55. Po godzinie poszukiwań obie osoby zostały odnalezione i zostały przewiezione helikopterem do szpitala. Przed godz. 18 gazeta „Goteborgs-Posten” poinformowała, że poszukiwane osoby zostały odnalezione i wyciągnięte z wody. Jedną z osób reanimowano.

Pracownicy Stena Line zdementowali pojawiające się początkowo informacje o tym, że dziecko wypadło oraz że ktoś wyskoczył mu na pomoc. Nikt jednak nie chce oficjalnie wypowiadać się na temat przyczyn wypadku. Ustalić to ma specjalnie powołana komisja – podaje portal trojmiasto.pl.

O tym, że kobieta skoczyła za dzieckiem, które miało przez nieostrożność wypaść z pokładu promu przewoźnika Stena Line, poinformował szwedzki portal internetowy sydostran.se. Z kolei Radio ZET ujawniło, że chodzi o 7-letnie dziecko i matkę w wieku 36 lat. Na miejsce zdarzenia skierowano śmigłowce ze Szwecji, z Polski oraz z Niemiec.

Jak poinformował 30 czerwca „Fakt„, nagrania z monitoringu na promie nie potwierdziły wersji podawanej przez media, że matka wskoczyła do wody za swoim dzieckiem. W tej chwili jednak przedstawiciele Stena Line nie mogą udzielić w tej kwestii więcej informacji, ale nagrania z kamer udało się zabezpieczyć.

stena line wypadek morze bałtyckie matka dziecko mapa
Zaginione dziecko i jego matka zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitala. Na mapie widać miejsce zdarzenia i trasę lotu śmigłowca do Karlskrony. Fot. Flightradar24

W poszukiwaniach dwóch osób biorą w tej chwili także okręty NATO, które prowadziły ćwiczenia wojskowe w tym rejonie. Cała akcja ratunkowa była koordynowana przez Szwedów.

bezpieczny kredyt 2 procent jakie banki

Bezpieczny Kredyt 2 procent. Eksperci nie mają złudzeń. To doprowadzi do…

ostatnie słowa przybylskiej

Ostatnie słowa Przybylskiej przed śmiercią. Przyjaciółka: „Mam ciarki, jak o tym mówię”