w ,

Ścieżka w obłokach – jak dojechać? Cennik, bilety, godziny otwarcia

Ścieżka w obłokach położona jest zaledwie 14 km od granicy z Polską. Jeśli zamarzy nam się spacer w chmurach, to koniecznie należy odwiedzić to miejsce.

ścieżka w obłokach czechy opinie
Fot. YouTube / Dolní Morava | Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Wielu Polaków podczas swoich wojaży lubi spędzać czas w niekonwencjonalny sposób. Gdzie jednak znaleźć atrakcje turystyczne, które dostarczą dużej dawki emocji i niezapomnianych wrażeń?

W Dolni Morava, małej gminie w Czechach położonej niedaleko Polski, znajduje się kilka zapierających dech w piersiach atrakcji. Jedną z najpopularniejszych jest ścieżka w obłokach, położona zaledwie 14 km od granicy z naszym krajem. Jeśli zamarzy nam się spacer w chmurach, to koniecznie rozważmy wyjazd w to miejsce.

Spacer w chmurach. Czechy dla miłośników ekstremalnych przeżyć

Ścieżka w chmurach, czyli wieża widokowa położona na wysokości 1116 m.n.p.m. na zboczu góry Slamnik w Dolní Morava, jest atrakcją przeznaczoną dla miłośników przeżywania ekstremalnych emocji. Ta kręta spacerowa droga wznosi się bowiem na wysokości 55 metrów nad ziemią. Budowla, którą tak licznie odwiedzają turyści, ma postać wieży posiadającej kilka okrężnych pięter.

Dzięki łagodnej serpentynie z łatwością i przyjemnością można dostać się na szczyt metalowo – drewnianej konstrukcji. Długość trasy do krótkich jednak nie należy – przed śmiałkami do pokonania jest bowiem 710 metrów. Wędrówkę pod górkę rekompensują jednak wspaniałe widoki, które można podziwiać, gdy już dojdzie się na szczyt wieży.

Z budowli widać cały Masyw Śnieżniku z przepiękną doliną rzeki Moravy, a w oddali majaczy główne pasmo Jesioników, Suchý vrch oraz Karkonosze. Po skończeniu napawaniem się widokami można skorzystać ze zjeżdżalni, która ze szczytu konstrukcji sprowadzi nas na jej dolny poziom.

Ścieżka w obłokach w Dolní Moravie – jak dojechać? Opinie

Jak wiadomo, ścieżka w obłokach znajduje się na zboczu góry Slamnik. Jak jednak tam dotrzeć, aby odbyć spacer w chmurach? Jak dojechać na górę?

Można się tam dostać, wjeżdżając kolejką linową, która znajduje się przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego Sněžník. Kolejka dowozi turystów bezpośrednio do ścieżki w obłokach, a czas przejazdu to około 5 do 10 minut. Kolejka zabiera chętnych zarówno na górę, jak i w dół.

Do wyboru jest również pięć dostępnych szlaków: niebieski szlak (trasa piesza), bajkowa trasa (przeznaczona dla pieszych, rowerzystów oraz osób z dziecięcymi wózkami terenowymi), trasa koło kościoła (pieszo-rowerowa), trasa skialpejska (dla osób korzystających z rakiet śnieżnych i nart skialpinistycznych) oraz trasa panoramiczna (dla chcących skorzystać z rakiet śnieżnych i nart skialpinistycznych).

Do wejścia na wyciąg lub wejścia na szlaki najlepiej dojechać samochodem.

Dolní Morava – atrakcje. Sky Bridge 721

Oprócz ścieżki w chmurach Dolni Morava oferuje jeszcze inne atrakcje dla turystów. Drugą najpopularniejszą jest wiszący most Sky Bridge 721. Jest to najdłuższy pieszy most wiszący na świecie, którego przejście dostarcza ogromnej dawki adrenaliny.

Jak dostać się na Sky Bridge? Wycieczka zaczyna się po skończeniu spaceru na wieży, a wejście na Sky Bridge usytuowane jest za schroniskiem Slamenka. Sam most ma długość 721 m i rozciąga się 95 m nad ziemią. Przejście jest całkowicie bezpieczne, ale może przyprawić o niemały dreszcz emocji, ponieważ jedyne co widzimy pod swoimi nogami to przepaść

Po zakończeniu spaceru mostem wracamy specjalnie wyznaczonym szlakiem górskim. Nie ma innej możliwości, ponieważ droga po kładce odbywa się w jedną stronę. Po około 25 minutach trafiamy ponownie do wejścia na most. Podczas tej wyprawy robimy więc małe kółeczko.

Oprócz tych dwóch najważniejszych i najbardziej obleganych atrakcji turystycznych Dolni Morava oferuje również mamucią kolejkę górską, park rozrywki dla dzieci, trailowe szlaki piesze i rowerowe oraz Park Adrenalina.

Ścieżka w obłokach – cennik i bilety

Gdzie kupić bilety do Dolni Morava? Ile kosztują bilety na ścieżkę w obłokach? Cennik jest dostępny na stronie kompleksu, ale poniżej przedstawiamy ogólny pogląd na ceny najważniejszych atrakcji oferowanych przez kompleks.

Osoba dorosła za wstęp na ścieżkę w obłokach (bez przejazdu kolejką) będzie musiała zapłacić 360 koron. W tym przypadku cena biletu dla dzieci to 240 koron. Jeśli interesuje nas wjazd kolejką, to jeden przejazd w górę lub w dół kosztuje 270 koron dla osoby dorosłej) i 170 koron dla dziecka.

Bilet wstępu na wiszący most Sky Bridge 721 (bez przejazdu kolejką) wynosi 550 koron dla osoby dorosłej i 290 koron dla dziecka.

Spacer w chmurach – Czechy. Godziny otwarcia

Istotną sprawą są oczywiście godziny otwarcia poszczególnych obiektów znajdujących się na terenie kompleksu położonego w Dolni Morava. Przed wybraniem się na wycieczkę warto zaznajomić się więc z informacjami dotyczącymi tej ważnej kwestii, aby po dotarciu na miejsce nie pocałować przysłowiowej klamki.

Latem 2023 roku ścieżkę w obłokach można odwiedzać od godziny 9:30 do 18:00, Sky Bridge 721 otwarty jest od 9:30 do 20:00, a kolejka kursuje od godziny 9:00 do 18:00. Wraz z porami roku godziny otwarcia zmieniają się, dlatego warto śledzić aktualne informacje na stronie internetowej kompleksu.

gwoździe jezusa

Czy to gwoździe, którymi przybito Jezusa do krzyża? Naukowcy pokazali zdjęcia

iwona arent syn film

Iwona Arent z PiS zawiesza działalność polityczną. „Jestem wstrząśnięta ostatnimi informacjami”