w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Ostrzegamy! Większość kierowców o tym zapomina, sypią się bardzo wysokie kary

Niemal każdy posiadacz auta nie płaci abonamentu RTV za odbiornik radiowy znajdujący się w pojeździe. Za brak opłaty można dostać sporą karę.

abonament rtv za radio samochodowe

Jeśli masz samochód, a w nim radio, to niemal na pewno jesteś osobą, która nie zrobiła tego, a powinna. Chodzi oczywiście o konieczność zapłacenia abonamentu RTV za radio samochodowe. Mało kto o tym wie, ale rzeczywiście należy za jego słuchanie płacić. W przeciwnym wypadku można dostać karę.

Abonament RTV za radio samochodowe? Trzeba płacić, ale prawie nikt tego nie robi

Grożą za to wysokie kary, ale kierowcy i tak sobie nic z tego nie robią. Nikt w Polsce nie zdjął z nas obowiązku opłacania abonamentu RTV za telewizor czy radioodbiornik, ale ustawa obejmuje również radio samochodowe. Statystyki pokazują, że większość kierowców w ogóle o tym zapomina.

Jest jednak dobra informacja. Opłatę powinni uiścić przede wszystkim osoby prowadzące działalność gospodarczą i używające samochodu do pracy. Wówczas posiadanie radia będzie wiązało się właśnie z koniecznością zapłaty abonamentu RTV.

Biorąc pod uwagę, że mowa o firmach (nawet jednoosobowych), kwoty nie są wygórowane. To zaledwie 7,50 zł za miesiąc, albo 14,60 zł za dwa miesiące i 21,60 zł za kwartał.

Jeśli zapłacimy za pół roku z góry, kwota wyniesie 42,80 zł, a opłata za cały rok kalendarzowy z góry to 81,00 zł. Warto zatem płacić za dłuższe okresy i tym samym zaoszczędzić kilka złotych.

Jeśli unikamy notorycznie opłaty, czeka nas kara za niepłacenie abonamentu RTV, która może być dla niektórych bardzo ciężka do strawienia. Dlatego warto wywiązać się z tego obowiązku i spać spokojnie.

Rząd chwali się, że nie podnosi podatków. Lista podwyżek jest jednak bardzo długa

otylia-jedrzejczak-dzieci-wiek-maz-wzrost

Szczere wyznanie pływaczki Otylii Jędrzejczak. „Żałuję, że nie nauczyłam się lepiej…”