w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Mocne słowa ekonomisty o finansach Polski. W 2024 roku czekają nas „pot, krew i łzy”

Ekonomista Bogusław Grabowski był gościem programu „Gość Radia ZET”. Rozprawił się z obietnicami wyborczymi, podejściem polityków do Polaków i do kwestii obniżania podatków.

Ekonomista Bogusław Grabowski pojawił się w programie „Gość Radia ZET”, gdzie podzielił się z prowadzącym program Bogdanem Rymanowskim swoimi odczuciami na temat obecnej sytuacji w polskiej gospodarce. Dostało się politykom za to, że wprost okłamują wszystkich, by tylko wygrać wybory.

Grabowski o politykach: „Okłamują Polaków, by wygrać wybory”

Ekonomista z przykrością stwierdził, że polską politykę toczy obecnie rak kłamstwa. Politycy żeby tylko wygrać wybory i kolejne cztery lata otrzymywać wysokie pensje, dodatki i przywileje, sprzedają nam w kampanii wyborczej obietnice bez pokrycia lub takie, które powodują potem problemy gospodarcze.

Na antenie Radia ZET Bogdan Rymanowski próbował dowiedzieć się jak najwięcej od gościa, w szczególności jeśli chodzi o rzeczywisty stan polskich finansów. Grabowski nie miał dla Polaków zbyt dobrych informacji. Przede wszystkim stwierdził, że pod żadnym pozorem nie wolno obniżać już podatków. Jego zdaniem jednak politycy nas okłamują.

Bardzo mi przykro, że tak jest. Kilkadziesiąt lat temu tak nie było – podsumował ekonomista. Stwierdził on, że nie osoby kierujące państwem mówią nam półprawdy lub po prostu prawdy nie mówią w ogóle, aby rozmyć temat lub zniechęcić nas do tego, byśmy się czymś nadmiernie interesowali.

Opozycja też kłamie tak jak rząd? „Jak ludzie chcą optymizmu, to niech patrzą na prognozę pogody”

Były członek Rady Polityki Pieniężnej twierdzi jednocześnie, że temat kłamstwa w polityce nie ma barw partyjnych. Dlatego spodziewa się, że również opozycja w walce o przejęcie władzy będzie nas oszukiwać. To wszystko będzie się działo w obliczu kryzysu, jaki nas nieuchronnie czeka.

Zdaniem Grabowskiego inflacja mimo lekkiego spadku nie spowoduje, że ceny przestaną rosnąć. Czeka nas prawdopodobnie wiele lat życia z wysoką inflacją i nic na to nie możemy poradzić. Niepokojąco w jego oczach wygląda sprawa wzrostu gospodarczego, który jest na poziomie zaledwie 0,3 proc.

Ekonomista twierdzi, że ostatnie lata rozdawania pieniędzy na lewo i prawo miały wpływ na obecną inflację. Teraz czeka nas okres stagnacji, podczas którego nie tylko przestaniemy się bogacić, ale też inne kraje Unii Europejskiej zwiększą dystans pomiędzy nimi a Polską.

Grabowski zarzuca też rządowi Zjednoczonej Prawicy, że sztucznie pompował PKB różnego rodzaju programami społecznymi. Za te decyzje płacimy teraz wysoką cenę. – Żadnych obniżek podatków, niech Państwo nie wierzą w te dyrdymały populistów – podsumował Grabowski.

szamocin plaża filmik igraszki

Szamocin. [BEZ CENZURY] To tego nagrania szukają wszyscy. Uprawiali miłość na miejskiej plaży

Rząd chwali się, że nie podnosi podatków. Lista podwyżek jest jednak bardzo długa