w

Kaczyński o wyborach. Czy odbędą się w terminie? „Chyba że wybuchłaby wojna”

Zdaniem lidera PiS u polskich granic pojawili się wyjątkowo niebezpieczni ludzie. To formacja zbrojna, która walczy na rzecz Rosji i stanowi realne zagrożenie.

kaczyński wojna na ukrainie
Fot. Twitter/ @pisorgpl

Zdaniem lidera Prawa i Sprawiedliwości u naszych granic pojawiła się w ostatnim czasie „wyjątkowo niebezpieczna formacja” walcząca po stronie Rosji. Jego zdaniem nie dzieje się to przypadkowo i może to mieć związek między innymi ze zbliżającymi się w Polsce wyborami parlamentarnymi.

Kaczyński o terminie wyborów. Czy Grupa Wagnera wywoła stan wyjątkowy?

Wybory odbędą się w terminie, niezależnie od tego, co będzie się działo – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w przemówieniu wygłoszonym w trakcie partyjnego pikniku w Połajewie (woj. wielkopolskie). Skomentował tym samym zagrożenie wynikające z obecności Grupy Wagnera blisko polskiej granicy.

Z całą pewnością nie pojawili się tam przez przypadek, nie pojawili się tam bez celu. Pojawili się, by stworzyć jakieś nowe zagrożenia, by organizować prowokacje, by być może przenikać przez naszą granicę – powiedział wyraźnie zaniepokojony Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zapewnił, że żadne tego typu zagrożenie dla naszej suwerenności i integralności nie jest lekceważone. MON uważa, że zagrożenie jest realne i każdy niepokojący sygnał jest brany na poważnie. Mimo to wybory powinny odbyć się w planowanym terminie, choć ich data wciąż nie została ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Prezes PiS o terminie wyborów. „Chcę to jasno powiedzieć, odbędą się w terminie”

Niezależnie od tego, co się tam będzie działo, chyba że wybuchłaby wojna, ale nie wybuchnie, nie obawiajcie się, wybory odbędą się w terminie. Chcę to jasno powiedzieć, odbędą się w terminie – dodał Kaczyński, który w kolejnej części przemówienia do mieszkańców nawiązał do zapisu w Konstytucji, który reguluje te kwestie.

Niepokój wywołał wczoraj 29 lipca premier Mateusz Morawiecki, który rano podczas wizyty w zakładzie zbrojeniowym „Bumar-Łabędy” w Gliwicach odniósł się do rosnącego w ostatnim czasie zagrożenia związanego z obecnością najemników z Grupy Wagnera. Jedna z grup wagnerowców, pojawiła się też w Grodnie bardzo blisko Polski.

Przypuszczalnie będą starali się też wniknąć do Polski, udając nielegalnych imigrantów, a to stwarza dodatkowe ryzyka – mówił premier w trakcie briefingu prasowego w Gliwicach. Do sprawy odniósł się też minister Mariusz Błaszczak.

Wojsko Polskie wciąż jest obecne na granicy. Wciąż żołnierze Wojska Polskiego służą wsparciem dla Straży Granicznej. Odpowiadamy na zagrożenia, gdyż priorytetem polskich władz jest bezpieczeństwo naszego kraju – napisał na Twitterze szef MON.

tusk zabierze 500 plus i 14. emeryturę

Morawiecki ponownie uderza w Tuska. Padły ostre słowa. „Chował się za garsonką…”

marian paździoch ryszard kotys nie żyje świat według kiepskich przyczyna śmierci choroba żona wiek dzieci kotys kiedy zmarł

Tak wyglądały ostatnie chwile Mariana Paździocha. Ujawniono, co działo się na planie