w

Jarosław Kaczyński podjął istotną decyzję. „Wniosek złożyłem, został przyjęty”

– Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty. O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał – dodał Jarosław Kaczyński.

W mediach jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że Jarosław Kaczyński podjął ważną decyzję na temat swojej obecności w rządzie. Plotki te potwierdził się. Wniosek w tej sprawie został już przekazany premierowi i prezydentowi.

Kaczyński odszedł z rządu. Podał powód

Dopytywany jakiś czas temu o swoją decyzję, Kaczyński był wówczas niezwykle zniecierpliwiony. – Bardzo proszę o cierpliwość. To naprawdę świetna cecha u dziennikarzy – stwierdził w biegu odpowiadając jednej z dziennikarek. Uznał jednak, że wszystkie postawione przed nim cele zostały już osiągnięte.

Kaczyński do tej pory pracował jako wicepremier i szef Komitetu ds. bezpieczeństwa. Okazało się, że o swojej rezygnacji poinformował media już po fakcie. – Już w tej chwili nie jestem w rządzie – ujawnił nagle. Wniosek o odwołanie został już kilka dni temu złożony na biurku premiera. Podpisał go nawet sam prezydent Andrzej Duda.

Jarosław Kaczyński chce zmobilizować Prawo i Sprawiedliwość przed nieuchronnie zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. – Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. (…) zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy – czytamy na stronie se.pl.

Kto teraz zastąpi Kaczyńskiego? „Nie jest tajemnicą, że…”

Kto po odejściu Kaczyńskiego będzie następnym szefem Komitetu ds. bezpieczeństwa? Wszystko stało się już jasne. – Nie jest już właściwie tajemnicą, że to ma być szef MON Mariusz Błaszczak – miał powiedzieć prezes PiS. Jego zdaniem to decyzja całkowicie naturalna w realiach, w jakich obecnie przyszło nam żyć.

To może oznaczać, że dobiega końca misja Mariusza Błaszczaka w roli szefa resortu obrony. Kaczyński był pytany, kiedy nastąpi oficjalne powołanie Błaszczaka na nowe stanowisko. To jednak decyzja prezydenta Dudy.

Prezes PiS jest też bardzo mocno zaniepokojony sytuacją na Ukrainie. Jak stwierdził, chętnie by doczekał do końca tego konfliktu na swoim stanowisku, ale wojna będzie prawdopodobnie trwała jeszcze bardzo długo.

marketing szeptany praca

Marketing szeptany i jego rola w strategii marketingowej firmy

wojna na ukrainie kwaśniewski onet

Kwaśniewski szczerze o wojnie i Władimirze Putinie. „To jest bardzo niebezpieczne”