w ,

Rzeszów. Nie żyje piąta osoba zakażona Legionellą. Miasto zwołuje pilny sztab kryzysowy

W szpitalu miejskim w Rzeszowie w wyniku zakażenia bakterią Legionella pneumophila zmarła piąta osoba. Liczba chorych wciąż niepokojąco rośnie.

legionella rzeszów wykop objawy
Fot. Freepik

W Szpitalu Miejskim w Rzeszowie w nocy zmarła kolejna – piąta już zakażona osoba. To 79-letnia kobieta. Chodzi o zakażenie bakterią Legionella pneumophila. O sprawie poinformowała stacja Polsat News. Na Podkarpaciu cały czas rośnie liczba chorych.

Legionella zabiła już pięć osób. Sztab kryzysowy w Rzeszowie

W związku z pogarszającą się sytuacją 24 sierpnia rano w pilnym trybie pilnym władze Rzeszowa zwołały sztab kryzysowy. W rozwiązanie palącego problemu zakażeń i poszukiwania ogniska włączyła się nowa minister zdrowia Katarzyna Sójka. Na spotkaniu zjawiła się też wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Obecnie już 74 osoby są hospitalizowane z powodu legionellozy. Źródło zakażenia nadal nie zostało zidentyfikowane. Na terenie Rzeszowa wyłączono fontanny i kurtyny wodne, które działały w czasie upałów. W najbliższy weekend dojdzie też do dezynfekcji całej sieci wodociągowej nie tylko w mieście, ale i w całym województwie.

Piątą ofiarą bakterii była 79-letnia osoba z wieloma chorobami, w tym z chorobą nowotworową i o obniżonej odporności. To takie osoby padają najczęściej ofiarą zakażenia. Kobietę hospitalizowano na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Wszystkie podejrzane miejsca są weryfikowane. Do tej pory ustalono, że ogniskiem zakażeń może być sieć wodociągowa na terenie miasta. Odradza się mieszkańcom picia wody z kranu bez jej wcześniejszego przegotowania.

prigożyn kto to

Katastrofa samolotu szefa Grupy Wagnera. Oto PEŁNA LISTA nazwisk pasażerów, którzy zginęli

czy rosja zaatakuje polske grozby putina

Szokujące słowa Putina. Ujawnił, ile potrwa wojna na Ukrainie. Nadzieja umarła