w ,

Legionelloza na Podkarpaciu. ABW wkracza do akcji po zgonie dziewiątego pacjenta

Jak poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, ABW weszła do akcji. Chodzi o zakażenia Legionellą w Rzeszowie i śmierć kolejnych pacjentów.

legionella rzeszów rosja sanepid
Fot. abw.gov.pl; Freepik

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła pilną kontrolę niepokojącej sytuacji w Rzeszowie. Dziś media obiegła też informacja o śmierci dziewiątej osoby zakażonej bakterią Legionella.

Rzeszów. Legionella zabija kolejne osoby. ABW weszła do akcji

Jak poinformował za pośrednictwem portalu tvn24.pl zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, obecnie odbywają się rutynowe czynności. Agenci ABW mają zadanie, aby wykluczyć ewentualną celową działalność osób trzecich. Służby mają nadzieję, że uda się ustalić przyczyny fali zakażeń bakterią w Rzeszowie.

Zdaniem Żaryna mamy obecnie bardzo napięty czas w całej Europie i tego typu nietypowe wydarzenia trzeba badać biorąc pod uwagę wszelkie możliwe scenariusze. a weryfikować różne scenariusze. Trzeba zauważyć, że Rzeszów jest kluczowym miastem jeśli chodzi o dostawy zachodniej broni na Ukrainę.

O wkroczeniu do akcji funkcjonariuszy ABW jako pierwsi poinformowali dziennikarza RMF FM. Stanisław Żaryn zauważył, że już na tym etapie widać, że propaganda prorosyjska próbuje wykorzystać sytuację do siania paniki. To między innymi dlatego służby postanowiły podjąć się czynności sprawdzających.

Legionelloza nie pojawiła się w Rzeszowie przypadkowo?

Niestety bardzo mocno rośnie liczba zakażonych bakterią Legionella. W piątek potwierdzono ją już u 113 pacjentów zarówno na terenie Rzeszowa, jak i w powiecie oraz w miastach takich jak Dębica, Przemyśl i kilku innych.

Wszyscy pacjenci, którzy zmarli, byli w wieku powyżej 64 lat i mieli choroby współistniejące, w tym część nowotworowe. Również sanepid ogłosił, że zmarłe osoby to obywatele obciążeni różnymi schorzeniami i trudną sytuacją związaną ze zdrowiem.

Rosnąca nieustannie liczba zakażonych Legionellą pneumophila spowodowała, że władze Rzeszowa zdecydowali się powołać sztab kryzysowy. Cały czas prowadzone są też próby wyjaśnienia, skąd bakteria wzięła się w mieście i gdzie jest źródło zakażeń. Wkrótce zostanie też przeprowadzona dezynfekcja całej sieci wodociągowej na terenie miasta i okolic.

uokik przeszukanie mieszkania zmiana przepisów policja urząd ochrony konkurencji i konsumentów zgoda sądu

Urzędnicy wejdą nam do mieszkań bez pytania? Niepokojące zmiany. Jest mowa o karach

Nie żyje znana hollywoodzka aktorka. Długo chorowała na nowotwór mózgu