w ,

„Nowa zasada Facebooka” wystraszyła internautów. Znów większość Polaków się nabrała

Na polskim Facebooku obrodziło we wpisy osób oburzonych nową opłatą za korzystanie z Facebooka. Wszyscy wklejają ten sam tekst oświadczenia na swoje profile licząc na to, że unikną kosztów.

nowa zasada facebooka meta
Fot. Freepik

Facebook został w ostatnich dniach zasypany postami o tej samej treści. W treści znajduje się oświadczenie, w którym użytkownicy portalu wyrażają obawy w związku z czymś, co potocznie określa się jako „nowa zasada Facebooka”. O co chodzi?

„Nowa zasada Facebooka” czyli jak internauci dają się nabierać

Na tym wciąż najpopularniejszym w Polsce portalu społecznościowym użytkownicy zaczęli kilka dni temu wklejać tę samą treść. Chodzi o oświadczenie pisane dziwną polszczyzną o rzekomych nowych zasadach, które wprowadziła Meta – właściciel Facebooka. Przypomina to wszystko typowy łańcuszek. Jeśli nie podasz tego dalej znajomym – jest już po Tobie.

„Nie zezwalam Facebookowi na obciążanie 4,99 USD miesięcznie na moje konto; wszystkie moje zdjęcia są moją własnością, a NIE Facebook!!!”

Tak właśnie wygląda treść wspomnianego wpisu, który zaczął pojawiać się jak grzyby po deszczu na kolejnych prywatnych profilach. Wygląda na to, że polscy internauci – często wykształceni i z dużych miast – znów dali się nabrać. Większości z nich ostrzegawcza lampka się nie zaświeciła.

Od jutra zacznie obowiązywać nowa zasada Facebooka dotycząca tego, gdzie będą mogli wykorzystywać Twoje zdjęcia. Nie zapomnijcie, że ostateczny termin upływa dzisiaj! – czytamy dalej w treści oświadczenia. Tak oto Polacy chcą ominąć zaporę, którą postawił im gigant technologiczny i i wierzą, że to działa.

nowa zasada facebooka
Fot. Facebook

Płatny Facebook. Sprawę wykorzystano do siania zamętu

To, że Facebook ma być portalem płatnym, jest prawdą. Kilka dni temu każdemu użytkownikowi tego portalu pojawiło się okienko, w którym trzeba było zadecydować – albo płacimy i nie oglądamy reklam, albo nadal korzystamy z Facebooka na zasadach dotychczasowych, ale będziemy co jakiś czas oglądali reklamy.

Wspomniana wyżej wiadomość jest całkowicie nieprawdziwa, a opublikowanie na swoim profilu takiej notatki może jedynie wywołać salwy śmiechu u naszych bardziej rozgarniętych znajomych. Łańcuszki tego typu krążą od lat na Facebooku i nie powinny już na nikim robić wrażenia.

Ten łańcuszek od rana wrzucają na fejsa setki Polaków. Wykształconych. Smutno się na to patrzy. Dowód, że łatwo się ludźmi manipuluje i że użytkownicy social mediów są strasznie podatni na dezinformację – czytamy na profilu Niebezpiecznik.pl, którego właściciele zajmują się każdego dnia cyberbezpieczeństwem.

od pola do stołu poświętne 2023

Ekologiczne pomysły UE mocno uderzą w konsumenta. Te produkty zdrożeją najmocniej

terminal płatniczy zintegrowany z kasą online

Korzyści z posiadania terminala płatniczego? Nie tylko finansowe i podatkowe