w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Duda czy Biedroń? Szokujący wynik nietypowego badania

Specjalistyczna firma analityczna zbadała obu polityków na Facebooku. Wyniki nie są oczywiste.

Andrzej Duda Robert Biedroń
Fot. Andrzej Duda - Youtube/Telewizja Republika; Robert Biedroń - Youtube/Polskie Radio

Andrzej Duda czy Robert Biedroń? Jak możemy przeczytać w serwisie marketingprzykawie.pl, firma Sotrender przeanalizowała profile demograficzne osób zainteresowanych tymi politykami na Facebooku. Wyniki są co najmniej zaskakujące.

Okazało się bowiem, że pomimo większej liczby fanów oficjalnego profilu obecnego prezydenta niż oficjalnego profilu Roberta Biedronia, to zainteresowanie tym drugim jest większe!

Skąd takie wnioski? Sotrender sprawdzał nie tylko profil demograficzny użytkowników, którzy polubili oficjalne profile polityków, ale także profile wszystkich innych, których aktywność wskazywała na zainteresowanie Dudą albo Biedroniem.

Wyniki badania Duda kontra Biedroń na Facebooku

Pierwszy wniosek jest szokujący – w okresie ostatniego miesiąca Andrzejem Dudą interesowało się 430 tys. użytkowników, a Robertem Biedroniem aż 1,8 mln!

Losy Andrzeja Dudy najbardziej interesują mężczyzn w wieku 18-24 lata, a Roberta Biedronia mężczyzn w wieku 25-34 lata.

Robert Biedroń interesuje ludzi bardziej w każdej grupie demograficznej i w każdym regionie Polski.

Jeśli chodzi o kobiety, zdecydowanie wygrywa Robert Biedroń. Płeć piękna interesuje się nim cztery raz częściej niż Andrzejem Dudą. Najbardziej aktywne są użytkowniczki w wieku od 25 do 34 lat.

Co to oznacza?

Tak naprawdę nic. Nikt nigdy nie wygrał jeszcze wyborów tylko dzięki popularności na Facebooku. Nie sposób traktować tego nawet jak jakiejkolwiek analizy wyborczej. Badanie pokazało jednak, że Biedroń jest na Facebooku skuteczniejszy niż Andrzej Duda. Krócej mówiąc, były prezydent Słupska lepiej wykorzystuje social media do kształtowania swojego wizerunku. A to może okazać się bardzo ważne.

Sotrender – co to za firma?

Sotrender to firma i narzędzie analityczne pod tą samą nazwą. Narzędzie służy do mierzenia skuteczności komunikacji w mediach społecznościowych, a także raportowania efektów działań.

Źródło: Sotrender

miasto korek drogowy

Jest rekordowa kara za dieselgate w Polsce. Co za pieniądze!

Klaudia El Dursi

Klaudia El Dursi pokazała za dużo? Reakcja fanów jednoznaczna