w ,

Tesla wrzuci gigantyczną kasę w klub piłkarski. Nie zgadniecie jaki!

Jeśli spodziewacie się, że to Real Madryt albo FC Barcelona, będziecie mocno zaskoczeni. Tesla poszła w zupełnie innym kierunku.

tesla

Należąca do grupy Tesla spółka Electric Visionary Aircraft (EVA) zostanie nowym sponsorem… rumuńskiego klubu piłkarskiego CFR Cluj. Umowa będzie obowiązywać 3 lata i warta będzie 27 milionów euro.

Electric Visionary Aircraft – jaka sama nazwa wskazuje – jest producentem dronów. Oczywiście nie takich, jakie przychodzą nam pierwsze do głowy, a więc robiących zdjęcia na ślubach czy latających po parkach w trakcie naszych spacerów z psem.

Chodzi o specjalistyczne maszyny, które mają transportować ludzi. Tesla przecież nie bierze jeńców i idzie na całość z innowacjami. Więcej można zobaczyć na poniższym filmie.

Umowa obejmie także sponsoring tytularny stadionu CFR Cluj, który odtąd nazywać się bedzie EVA Arena. Całkiem sympatycznie.

Umowa sponsorska z producentem dronów Electric Visionary Aircraft (EVA) zostanie podpisana w przyszłym tygodniu, wtedy też odbędzie się oficjalna prezentacja. Wartość kontraktu wynosi 27 milionów euro w ciągu trzech lat – a mianowicie 7 milionów euro w pierwszym roku, a następnie 9 i 11 milionów euro. Umowa jest uwarunkowana awansem drużyny do europejskich pucharów” – poinformowali przedstawiciele klubu.

Z tym ostatnim nie powinno być najmniejszych problemów. CFR Cluj przewodzi obecnie rumuńskiej ekstraklasie z 44 punktami po 22 meczach. Zespół zdobył zresztą tytuły mistrzowskie w dwóch ostatnich sezonach. Co ciekawe, drużynę prowadzi doskonale znany z pracy w krakowskiej Wiśle Dan Petrescu.

rezolucja

Rezolucja przyjęta. Parlament Europejski znów uderza w Polskę

Milena Łuczak

Ona też podbije Glasgow? Szkoci mogą szybko pokochać tę Polkę