w ,

Premier przyznał ogromną nagrodę Dawidowi Kubackiemu. Co za kwota!

Mateusz Morawiecki spotkał się ze skoczkami po przeciętnym dla nich konkursie drużynowym. Dla jednego z nich miał absolutnie specjalną wiadomość.

mateusz morawiecki dawid kubacki adam guz kprm
Fot. Adam Guz - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

W ten weekend w Zakopanem trwa Puchar Świata w skokach narciarskich. W sobotę odbyły się zawody drużynowe, w których Polacy zajęli 5. miejsce. Po zawodach z polskimi skoczkami spotkał się premier Mateusz Morawiecki, który miał dla jednego z nich miłą niespodziankę.

Drużynowo przeciętnie, ale indywidualnie Kubacki i Stoch dali radę

Konkurs drużynowy padł łupem Niemców, którzy wygrali ze zdecydowaną przewagą. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Słoweńcy. Polaków wyprzedzili jeszcze Japończycy.

POLECAMY:
To ona towarzyszy polskiemu mistrzowi. Kim jest Marta Kubacka?

Indywidualnie Dawid Kubacki odnotował jednak drugi wynik we wczorajszym konkursie. Wyprzedził go tylko Stephan Leyhe i to o zaledwie 0,3 pkt. Kamil Stoch był natomiast szósty w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu drużynowego.

Brak lepszego wyniku całego zespołu leży po stronie dwóch pozostałych naszych reprezentantów – Piotr Żyła indywidualnie był 19., a Jakub Wolny dopiero 30. (na 32 skoczków, którzy oddali dwa skoki).

Mateusz Morawiecki miał dla skoczków słowa otuchy

Obecny na zawodach Mateusz Morawiecki postanowił jednak kilkoma słowami wesprzeć polskich zawodników. – W sporcie czasem przychodzi słabszy dzień, po którym zwycięstwa smakują jeszcze lepiej! – przyznał prezes Rady Ministrów, który spotkał się na kolacji ze skoczkami oraz działaczami Polskiego Związku Narciarskiego.

Odbyła się ona w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu, a obecna na niej była także nowa minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

POLECAMY:
Polska jak Islandia. Rząd rozpoczyna niesamowity projekt

Po kolacji Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Facebooka podzielił się kilkoma zdjęciami ze spotkania, a także ogłosił, że przyznał Dawidowi Kubackiemu nagrodę finansową w wysokości 100 tys. złotych za wybitne osiągnięcie sportowe, jakim było zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni.

W niedzielę zawody indywidualne

Przypomnijmy także, że w piątek odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Te wygrał Dawid Kubacki, a Kamil Stoch zajął w nich piąte miejsce. W konkursie, który rozpocznie się o godzinie 16:00, wystąpi pięciu Polaków. Transmisja tradycyjnie w TVP oraz Eurosporcie.

audi bayern monachium robert lewandowski

Robert Lewandowski dostał nowe auto. Jest tylko jeden problem

bramka słupek rob rensenbrink

Legendarny piłkarz nie żyje. Zapamiętamy go z jednej sytuacji