w

Tragedia we Wrocławiu. Dostał szlaban na komputer, chciał się zabić

Było blisko prawdziwej tragedii. Młody chłopiec próbował popełnić samobójstwo po tym, jak jego matka zabrała mu komputer.

tragedia

O mały włos, a stała by się tragedia! Nastolatek chciał odebrać sobie życie po kłótni z matką. Powodem był komputer. Dziecko w niemal ostatniej chwili uratowali funkcjonariusze policji.

Chłopca uratowano w ostatniej chwili

Policjanci z Wrocławia uratowali chłopcu życie po tym, jak próbował odebrać sobie życie w wyniku awantury o komputer. Zgodnie z informacjami przekazywanymi w mediach, dziecko schowało się w łazience i tam próbowało się zabić. Policjanci twierdzą, że jak pojawili się we wrocławskim mieszkaniu, chłopiec nie oddychał.

POLECAMY:
Wielka tragedia. Jedna z największych gwiazd sportu zginęła w wypadku

Sytuacja – jak twierdzi st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu – była dramatyczna. To była prawdziwa walka o życie. Karetka pogotowia zabrała dziecko do szpitala po udanej reanimacji. Choć początkowo nie było z nim żadnego kontaktu, w trakcie transportu karetką był już półprzytomny.

Jak udało nam się dowiedzieć, matka chłopca odwiedziła już komisariat i złożyła na ręce policjantów ogromne podziękowania. Co by nie mówić, to im zawdzięcza, że jej syn przeżył.

Niebezpieczne uzależnienie od internetu

Mówiąc o uzależnieniach, zwykle mamy na myśli narkotyki i inne substancje. Tym razem mamy sytuację, która jak w soczewce przekonuje nas o innym niebezpieczeństwie. Można bowiem silnie uzależnić się również od internetu czy gier komputerowych.

Media społecznościowe i gry komputerowe mogą być takim samym impulsem uzależniającym, dlatego rodzice powinni stale kontrolować to, jak dzieci spędzając czas. Często jednak sami nie potrafią określić, co w takim przypadku zrobić.

Najłatwiej skorzystać z pomocy psychologa szkolnego lub wychowawcy. W przypadkach bardziej skrajnych należy z dzieckiem udać się do specjalisty. Ci od dawna jednak ostrzegają – osób uzależnionych od wirtualnego świata jest coraz więcej. Skutki mogą być jednak opłakane i wyjątkowo destrukcyjne.

Źródło: se.pl, gazetawroclawska.pl

bramkarz siatka

Rekordowy transfer z Ekstraklasy. Takiej kasy nie widział żaden polski klub

dino polska

Bez wielkich reklam pokonała Biedronkę. Ta sieć sklepów rośnie dwa razy szybciej