w

Totalnie pijana matka „opiekowała się” dzieckiem. Mogło dojść do tragedii

Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie, na szczęście w porę interweniowali sąsiedzi i policja. Pijana matka nie widziała nic złego w tym, co robiła.

pijana matka lubin dziecko

Blisko 3 promile alkoholu miała pijana matka zatrzymana przez lubińskich funkcjonariuszy, która  „opiekowała się” swoim 6 – letnim synkiem.

39-letnia matka usłyszała już zarzuty w tej sprawie – poinformowała dolnośląska policja. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. Może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Co się stało?

Kilka dni temu po godzinie 21.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymali informację, iż w jednym z mieszkań na terenie miasta, może znajdować się pijana matka opiekująca się jej 6-letnim dzieckiem.

Jak wynikało z informacji przekazanej dyżurnemu, sześciolatek skaleczył się w palec nożem kuchennym, a kobieta nie otwiera drzwi.

POLECAMY:
Chciał wyłudzić 20 tys. zł "na policjanta". Złapany na gorącym uczynku

Na miejscu była już straż pożarna i pogotowie ratunkowe, które wezwał zgłaszający, kiedy nie mógł wejść do mieszkania. Policjanci natychmiast udali się na interwencję.

Pijana matka nie widziała nic złego w swoim zachowaniu

W mieszkaniu zastali 39-letnią kobietę i jej 6 – letniego synka. Od matki dziecka czuć było silną woń alkoholu, a jej mowa była bełkotliwa. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kobiety okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Tłumaczyła policjantom, że tego dnia spożywała dużą ilość alkoholu, ale nie widzi w tym nic złego. W mieszkaniu był ogólny nieporządek, porozrzucane butelki po piwie oraz otwarty na oścież balkon.

Sześcioletni chłopiec po badaniach przez lekarza został przekazany pod opiekę wskazanej osobie dorosłej.

Co dalej?

Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Jeśli okaże się, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, może jej grozić do 5 lat więzienia.

źródło: Policja Dolnośląska

Zobacz także:

kobieta smutna bank millennium

Wielkie zwolnienia w dużym banku. Zniknie także wiele placówek

emmanuel macron

Blamaż Macrona. Absurdalny moment wizyty prezydenta Francji