w

Efekt koronawirusa. Poczta Polska nie przyjmuje przesyłek do Chin

Poczta Polska przestała przyjmować przesyłki wysyłane do Chin. Sytuacja ma oczywiście związek z koronawirusem z Wuhan, który dotyka coraz więcej osób.

poczta polska chiny

W związku z zawieszeniem operacji lotniczych przez linie lotnicze do Chin oraz brakiem innych możliwości transportowych do tego kraju, Poczta Polska wprowadza zawieszenie do odwołania przyjmowania przesyłek pocztowych przeznaczonych do tego kraju.

Poczta Polska – komunikat

Ponadto informuje, że w przypadku dotychczasowo wysłanych przesyłek do Chin mogą wystąpić opóźnienia w ich doręczaniu.

Poczta przypomina jednocześnie, że według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 31 stycznia 2020 r. nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Decyzja podjęta po komunikacie PLL „LOT”

Decyzja Poczty Polskiej ma związek z komunikatem wydanym przez Polskie Linie Lotnicze „LOT”. Wydłużyły one zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem. Początkowo narodowy przewoźnik ogłosił tymczasowe zawieszenie rejsów do dnia 9 lutego br., jednak teraz przedłużył je do 29 lutego.

Ma to oczywiście związek z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV. Decyzję podjęto po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Połączenie Warszawy z Pekinem

Dla LOT-u to o tyle ciekawa sytuacja, że wprowadził połączenia z lotniskiem Daxing (PKX) w stolicy Chin zaledwie w połowie stycznia. W związku z połączeniem na lotnisko Capital w Pekinie (PEK) w 2012 r., narodowy przewoźnik przez te dwa tygodnie odbywał rejsy do Chin codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i soboty na Daxing, a we wtorki, czwartki i niedziele na Capital.

źródło: własne, biuro prasowe Poczty Polskiej

Zobacz także:

andrzej duda

PILNE Andrzej Duda złożył ważny podpis. Będzie o tym głośno

aplikacja ekstraklasy kobieta telefon

Kompletna nowość w piłkarskiej Ekstraklasie. Kibice będą zachwyceni