w

SŁODKIE ZDJĘCIA. Australijscy żołnierze opiekują się rannymi koala

Australijskie wojsko nie tylko pomagało w gaszeniu pożarów, ale zajmowało się mniej zauważalnymi sprawami takimi jak pomoc rannym koalom.

australijskie wojsko koala
fot. Facebook / 9th Brigade - Australian Army

Gdy opady deszczu nadal gaszą pożary buszu, które wciąż płoną w całej Australii, ta brygada żołnierzy robi wszystko, co w ich mocy, aby pomóc w przywróceniu dzikiej przyrody do normalności. Australijskie wojsko wykorzystując okresy własnego odpoczynku pomaga rannym koalom.

Australijskie wojsko ratuje koale

9. Brygada Armii Australijskiej opublikowała ostatnio zdjęcie swoich żołnierzy z 16 Pułku Wsparcia Awaryjnego, którzy karmią koale.

W poście możemy przeczytać, że żołnierze korzystają z okresu własnego odpoczynku aby pomóc w Cleland Wildlife Park. Wspierają w tym czasie „owłosionych przyjaciół” podczas posiłków, a także budują dla nich konstrukcje wspinaczkowe wewnątrz parku. We wpisie znajdziemy także adnotację, że to podnosi morale całego ciężko pracującego pułku.

 

Zdjęcia zostały opublikowane w mediach społecznościowych kilka tygodni temu i zostały udostępnione już ponad 45 000 razy. Nie może to jednak dziwić – widok jest absolutnie wyjątkowy.

To oczywiście nie jedyne działania wojska dla lokalnych społeczności

Żołnierze nie tylko pomagali w parku z dziką przyrodą, ale także pomagali w usuwaniu gruzów z domów, które spłonęły w czasie pożaru czy organizowali akcje i festyny mające pomóc pogorzelcom. Nie mówiąc już o wsparciu emocjonalnym czy sprzątaniu terenów dotkniętych przez pożary.

POLECAMY:
Szokujące nagranie. Strażacy uciekają przed ogromną falą ognia

Pożary w Australii

Na szczęście ulewne deszcze w całej Nowej Południowej Walii i Australijskim Terytorium Stołecznym zgasiły ponad 30 aktywnych pożarów buszu w regionie. Urzędnicy twierdzą, że ulewa może ugasić resztę pożarów w najbliższych dniach.

Mimo że ulewa… spowodowała powodzie w niektórych prowincjach, lokalne straże pożarne są wręcz zachwycone, że opady deszczu pomagają im w walce z pożarami buszu.

źródło: goodnewsnetwork

Zobacz także:

lichocka środkowy palec

Gigantyczna kasa dla TVP zaklepana. Posłanka PiS pokazała środkowy palec

reserved peta lpp kaszmir protesty

Reserved posądzane o używanie surowców z torturowanych zwierząt [MAMY NAGRANIE]