w

PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG

Reserved posądzane o używanie surowców z torturowanych zwierząt [MAMY NAGRANIE]

Popularna sieć odzieżowa ma spory problem. Lada dzień pod swoimi sklepami w siedmiu miastach może spodziewać się fali protestów.

reserved peta lpp kaszmir protesty
Fot. YouTube / RESERVED

Przedstawiciele Fundacji Międzynarodowego Ruchu Na Rzecz Zwierząt Viva! oraz międzynarodowej organizacji PETA zapowiadają akcje protestacyjne pod sklepami Reserved. W ten sposób chcą zaapelować do właściciela sieci, LPP, aby przestał używać kaszmiru.

Co wykazało śledztwo PETA?

Nagrania z najnowszego śledztwa PETY pokazują pracowników fabryk kaszmiru w Mongolii I Chinach (z tych 2 krajów pochodzi 90 % kaszmiru) którzy brutalnie rzucają kozy na ziemię i wyrywają im futro za pomocą metalowych grzebieni.

Kiedy ich wełna nie jest już przydatna dla przemysłu, pracownicy ogłuszają je przez uderzenie młotkiem w głowę i podcinają im gardła.

Wiele pokazuje poniższe nagranie.

Co do tej pory osiągnęła PETA?

PETA i współpracujące z nią organizacje pokazały nagrania ze śledztwa wielu firmom. Marki takie jak H&M, ASOS, Tom Tailor i Ulla Popken zrezygnowali z kaszmiru.

Akcja protestacyjna ma skłonić LPP do podobnego ruchu.

Akcje odbędą się w siedmiu polskich miastach. Pierwszy protest zaplanowano na 17 lutego w Poznaniu. Następnie planowane są wydarzenia we Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Łodzi oraz Bydgoszczy. Cała akcja zakończy się 24 lutego w Gdańsku.

Poza obecnością na protestach, Fundacja Viva! na swojej stronie zbiera także podpisy pod petycją. Dotąd akcję poparło 6 300 osób, ale ich liczba dynamicznie rośnie.

LPP odpowiada

W komentarzu pod postem Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! na Facebook, LPP odpowiedziało na zarzuty.

Może nie wiecie, że już w październiku ub.r. ogłosiliśmy oficjalnie, że będziemy korzystać tylko z certyfikowanych farm! Takich, gdzie będziemy mieć pewność, że zwierzęta traktowane są humanitarnie, są wolne od głodu, dyskomfortu, bólu, chorób czy stresu. Dzisiaj z kaszmiru korzystamy w zdecydowanie niewielkich ilościach (0,007% kolekcji) – napisali przedstawiciele sieci.

Rezygnacja z niego przez Reserved niczego nie zmieni w sytuacji zwierząt opisanych w filmie PETY. Nadal działać będą inne firmy, które zamawiają olbrzymie ilości tego surowca. Wierzymy, że edukacja farmerów, promowanie standardów humanitarnego traktowania zwierząt, rzeczywiście będą miały wpływ na zmianę podejścia! Co ważne, już jesienią 2019 powiedzieliśmy organizacji PETA, że jeśli to nie będzie możliwe to zrezygnujemy z kaszmiru – dodano w oświadczeniu.

Ponadto spółka na Facebooku odniosła się bezpośrednio do wpisów Fundacji VIVA!

Droga Vivo, nasze decyzje odnośnie m.in kaszmiru określiliśmy już kilka miesięcy temu, gdy opublikowaliśmy naszą nową strategię zrównoważonego rozwoju. (…) Śledztwo PETY nie ma z tym nic wspólnego. Ponadto zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszym stanowiskiem w sprawie, które przesłaliśmy do Waszego biura w czwartek. Bardzo prosimy o rzetelne referowanie internautom faktów.”

Czy PETA usuwa komentarze?

Padła też sugestia, że niektóre komentarze na ten temat są ukrywane.

Droga Vivo, dlaczego usuwacie lub ukrywacie opublikowane przez nas komentarze? Zależy nam na rzetelnym informowaniu internautów oraz przekazywaniu prawdziwych informacji na temat naszych działań i stanowiska w tej sprawie. Decyzje odnośnie m.in kaszmiru określiliśmy już kilka miesięcy temu i oficjalnie ogłosiliśmy, że będziemy korzystać tylko z certyfikowanych farm, a jeśli to nie będzie możliwe całkowicie zrezygnujemy z kaszmiru.

Już w październiku ub.r. ogłosiliśmy oficjalnie, że będziemy korzystać tylko z certyfikowanych farm. Takich, gdzie będziemy mieć pewność, że zwierzęta traktowane są humanitarnie, są wolne od głodu, dyskomfortu, bólu, chorób czy stresu. Dzisiaj z kaszmiru korzystamy w zdecydowanie niewielkich ilościach (0,007% kolekcji). Rezygnacja z niego przez Reserved niczego nie zmieni w sytuacji zwierząt. Nadal działać będą inne firmy, które zamawiają olbrzymie ilości tego surowca. Wierzymy, że edukacja farmerów, promowanie standardów humanitarnego traktowania zwierząt, rzeczywiście będą miały wpływ na zmianę podejścia.

Firma ma szereg wątpliwości co do prawdziwych pobudek, którymi kieruje się organizacja jak i jej troskę o dobro zwierząt. Przedstawiciele LPP uznają, że fundacja postanowiła jedynie oczernić dobre imię marki Reserved.

Pełną treść oświadczenia opublikowanego 16 lutego br. można przeczytać TUTAJ.

Przypomnijmy, że do LPP należą marki odzieżowe Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

źródło: Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, LPP, Facebook

australijskie wojsko koala

SŁODKIE ZDJĘCIA. Australijscy żołnierze opiekują się rannymi koala

Wyciąganie podejrzanych o koronawirusa z domów siłą

DRASTYCZNE. Podejrzani o koronawirusa wyciągani siłą z domów