w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Gigantyczna kasa dla TVP zaklepana. Posłanka PiS pokazała środkowy palec

W Sejmie debatowano na temat przekazania 2 mld zł mediom publicznym. Po głosowaniach posłanka PiS wykonała w stronę opozycji zaskakujący gest…

lichocka środkowy palec
Fot. YouTube / polsatnews.pl

Posłanka Lichocka przesadziła! W czasie wieczornego posiedzenia Sejmu debatowano na temat przekazania 2 mld zł mediom publicznym. Po głosowaniach posłanka PiS wykonała w stronę opozycji zaskakujący gest.

Kasa dla TVP zaklepana

Sejm rękami posłów partii rządzącej odrzucił niedawną uchwałę Senatu blokującą gigantyczne środki dla TVP. Chodzi o 2 mld zł w ramach rekompensaty. Pieniądze te mają zasypać dziurę powstałą przez utracone wpływy z abonamentu RTV.

POLECAMY:
Andrzej Duda może być szczęśliwy. W tym sondażu nie ma sobie równych

Poprawki Senatu odrzucono głosami 232 posłów (1 poseł ponad wymaganą większość). Za blokadą środków dla TVP było z kolei 220 posłów. W trakcie debaty nie brakowało gorzkich słów i porównań. Joanna Scheuring-Wielgus (Koalicja Obywatelska) podczas przemówienia z mównicy wyliczyła między innymi, ile za 2 mld zł można kupić pomp insulinowych dla chorych na cukrzycę pacjentów.

Wydajecie dwa miliardy na propagandę, a nie dacie nic ludziom, którzy tego potrzebują. To defraudacja i czyste świństwo – grzmiała w kierunku posłów PiS przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej.

Joanna Lichocka i środkowy palec

Z kolei posłanka PiS Joanna Lichocka podniosła w pewnym momencie prawą rękę, skierowała ją w stronę ław, gdzie siedzą przedstawiciele opozycji i pokazała środkowy palec. Reporterzy bez trudu zarejestrowali ten moment.

POLECAMY:
„Wiadomości” TVP zyskują widzów, „Fakty” w TVN24 z dużymi spadkami

Kwintesencja PiS. To jest poseł Lichocka. Komisja kultury. Właśnie lobbowała, żeby przekazać 2 mld złotych na propagandę TVP. A potem pokazała swoją prawdziwą twarz. A raczej palec. Wstyd – napisał na swoim oficjalnym kanale na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Z kolei poseł Sławomir Neumann (KO) skomentował to w taki sposób:

Temperatura sporu w Polsce rośnie

Im bliżej wyborów prezydenckich, tym temperatura sporów politycznych wydaje się narastać. Obie strony politycznej barykady oskarżają się wzajemnie o to, kto uprawia większy hejt. Nie tak dawno sporo o tym mówiono, kiedy przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji wygwizdali prezydenta Andrzeja Dudę w Pucku i w Wejherowie.

POLECAMY:
Drożejący koszyk Andrzeja Dudy. Ile płacimy dziś za te same zakupy?

Posłanka Lichocka ostatecznie wyjaśniła, co wydarzyło się podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu. Czy tłumaczenie coś da? Trudno powiedzieć, bo zdjęcia krążą już po całym internecie.

Źródło: gazeta.pl, wp.pl, twitter

Zobacz także:

waloryzacja rent i emerytur

Rząd sypnie seniorom dużo więcej, niż planował. Będą zadowoleni?

australijskie wojsko koala

SŁODKIE ZDJĘCIA. Australijscy żołnierze opiekują się rannymi koala