w

WTFWTF

Skrajna nieodpowiedzialność Brytyjczyków. Drwią sobie z koronawirusa

W Polsce i wielu krajach Europy wprowadzono obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Niektórzy jednak nic sobie z tego nie robią.

stereophonics koncert koronawirus

Europa stała się epicentrum koronawirusa, kolejne kraje zamykają swoje granice i odwołują wszystko co się da, tymczasem Brytyjczycy… nic sobie z tego nie robią. Mamy skandaliczne nagranie z koncertu Stereophonics.

W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego

Polska właśnie przywróciła pełne i konkretne kontrole na granicach kraju. Do tego dochodzi 14-dniowa kwarantanna dla wszystkich Polaków wracających do Polski. Co więcej, polski rząd wprowadził szereg innych regulacji, w tym ograniczenie zgromadzeń powyżej 50 osób czy  zamknięcie galerii handlowych.

W galeriach otwarte pozostają tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Zamknięte będą obligatoryjnie wszystkie restauracje, bary, puby i kasyna. Punkty gastronomiczne będą jednak mogły sprzedawać posiłki i dowozić je do domu.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski najnowsze wizje. Podał datę końca lockdownu

Już wcześniej zapadły inne decyzje m.in. o zawieszeniu od 12 marca do 25 marca zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych publicznych i niepublicznych, na uczelniach wyższych i uczelniach artystycznych; odwołaniu wszystkich imprez masowych; zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, filharmonii, muzeów, kin oraz wsparciu wojska dla antyepidemicznych działań na lotniskach.

Podobnie jak Polska postąpiło wiele innych krajów europejskich. Niektóre jednak nadal opierają się dobrym wzorcom walki z koronawirusem.

Koncert Stereophonics doskonałym przykładem

Stereophonics, bardzo popularny zespół rockowy z Walii, a także organizatorzy jego koncertu, nic sobie nie robią z panującej w Europie epidemii.

POLECAMY:
Złe wieści dla Polski. Znamy najlepszą temperaturę dla rozwoju wirusa

W sobotę jak gdyby nigdy nic zagrali koncert w Cardiff, z którego filmik zamieścili na swoich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych. Widać na nim ogromny, stłoczony tłum ludzi.

Na naganę zasługuje oczywiście zarówno zespół, jak i organizator koncertu, ale nie odbył by się on, gdyby tylko nie mógł. Brytyjskie władze nie wprowadziły jednak zakazu imprez masowych, w związku z czym wszystko odbyło się w pełni legalnie. I oczywiście skrajnie nieodpowiedzialnie.

Koronawirus na świecie

Ogółem na świecie odnotowano już blisko 163 tysiące potwierdzonych przypadków zainfekowania koronawirusem. Zmarło w nich ponad 6 400 osób, a obecnym epicentrum koronawirusa z całą pewnością stała się Europa. W Polsce do tej pory potwierdzono 125 zakażeń i 3 ofiary śmiertelne.

źródło: Facebook 

Zobacz także:

sylvia browne koronawirus przepowiednia

Przewidziała koronawirusa 12 lat temu. Podała dokładną datę

lekarstwo na koronawirusa

Znaleźli lekarstwo na koronawirusa? Naukowcy szokują