w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

To koniec Rafała Trzaskowskiego? Ta decyzja rozwścieczyła mieszkańców

Wprowadzenie weekendowego rozkładu komunikacji w Warszawie nie okazało się dobrym pomysłem. Rafał Trzaskowski dla oszczędności naraża mieszkańców na ryzyko?

weekendowy rozkład komunikacji warszawa
Fot. YouTube/Kolertr, Onet Rano

Od poniedziałku Warszawa wprowadziła weekendowy rozkład komunikacji miejskiej. To pomysł Rafała Trzaskowskiego na walkę z koronawirusem. Może sensowny w swoich założeniach, jednak w rzeczywistości zupełnie nietrafiony.

Weekendowy rozkład komunikacji miejskiej w Warszawie

Jak tłumaczył kilka dni temu prezydent Warszawy, z transportu publicznego korzysta coraz mniej warszawiaków – od około 20 do 30 proc. dotychczasowej średniej.

Dlatego Trzaskowski wprowadził ograniczenie kursowania autobusów, tramwajów i metra przy jednoczesnym zachowaniu środków ostrożności związanych z ochroną przed przenoszeniem koronawirusa.

Rzeczniczka prezydenta dodała, że pomimo zmniejszenia liczby kursów, możliwe będzie utrzymanie bezpiecznych odstępów. – Stolica funkcjonuje w miarę możliwości normalnie, na tyle ile to możliwe w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Podobnie komunikacja miejska. Dzięki temu w pojazdach jeździ niewielu pasażerów, co z kolei umożliwia utrzymanie bezpiecznych odstępów między pasażerami – wyjaśniła Karolina Gałecka.

Pomysł okazał się jednak „strzałem w stopę”.

Weekendowy rozkład komunikacji. Tłumy i rozwścieczeni pasażerowie

W poniedziałek od rana media społecznościowe wrzą, a fraza „Trzaskowski” oczywiście stała się jedną z najpopularniejszych na polskim Twitterze. Wszystko przez kompletnie inne niż zakładane efekty decyzji prezydenta Warszawy.

Autobusy i tramwaje są dosłownie zapełnione ludźmi, a tym samym nie ma mowy o bezpiecznym odstępie – nawet metrowym.

Oto tylko niektóre z wielu zamieszczonych zdjęć, filmów i wpisów w mediach społecznościowych.

Weekendowy rozkład komunikacji w Warszawie. Wybrane posty

 

Żeby było ciekawiej, rzeczniczka warszawskiego magistratu wrzuciła cztery zdjęcia opustoszałych pojazdów komunikacji miejskiej. W tym trzy dokładnie tego samego. To oczywiście dość absurdalna forma walki z zalewającymi Internet zdjęciami zatłoczonych pojazdów.

Zobacz także:

magda gessler schronisko smaków

Magda Gessler zaskoczyła fanów. To będzie prawdziwy hit

koronawirus w hiszpanii nagranie lekarz

Niewygodna prawda. Zapłakany mężczyzna opowiada o dramacie w Madrycie