w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Rafał Trzaskowski podjął dramatyczną decyzję. Warszawiacy wściekli. „Bandytyzm”

Włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski nie ma wyjścia. Budżet stolicy jest w takiej sytuacji, że konieczne będą radykalne zmiany. Za wszystko oczywiście zapłacą mieszkańcy.

warszawa ceny biletów mpk trzaskowski podwyżka
Prezydent stolicy nie ma wyjścia. I tak długo zwlekał z tą decyzją. Fot. YouTube / Platforma Obywatelska (rada krajowa screen)

Niepokojące wieści dla mieszkańców Warszawy, ale też dla turystów odwiedzający to miasto. Wszystko wskazuje na to, że prezydent tego miasta podjął już decyzję, która na pewno nikomu się nie spodoba.

Trzaskowski obwinia PiS za swoją decyzję. „To całkowicie nie fair”

Tanio już było, i to nie tylko w całej Polsce, ale też w jej sercu, czyli w Warszawie. Prezydent Rafał Trzaskowski już nie owija w bawełnę. Zapowiedział podwyżkę cen biletów MPK. Ceny mają wzrosnąć nawet o 8 proc., bo taka jest inflacja.

Mieszkańcy stolicy muszą powyciągać zaskórniaki i szykować się na kolejny drenaż portfeli. Nie dość, że od nowego roku wszystko podrożeje, to – jak pisaliśmy wielokrotnie – dopiero początek spirali podwyżek.

Rafał Trzaskowski za swoją decyzję obwinia rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem działania premiera Morawieckiego i podległych mu ministerstw doprowadziły lub lada chwila doprowadzą budżet Warszawy do ruiny.

Włodarz stolicy w panice szuka nowych źródeł pieniędzy. Jak twierdzi, „sytuacja budżetowa jest piekielnie trudna”. – Poważnie rozważam podwyżkę cen biletów. Choćby niewielką. Nawet o poziom inflacji, czyli ok. 8 proc. Jeśli mamy utrzymać obecną jakość usług i obecną częstotliwość kursów, to musimy brać pod uwagę wzrost opłat – zapowiedział ze smutkiem Trzaskowski.

Prezydent Warszawy: „To, co robi rząd, to bandytyzm”

Drastyczne podniesienie cen biletów jednorazowych w Warszawie jest już tylko kwestią czasu. Nie wiadomo jednak, czemu Rafał Trzaskowski chce karać swoich obywateli za politykę rządu. Wszystkiemu ma być winny Polski Ład, który – wbrew zapowiedziom rządu – będzie zabierał pieniądze samorządom. Grube pieniądze.

To, co robi rząd, to bandytyzm. To całkowicie nie fair. (…) Zabrali Warszawie ok. 1,7 mld zł, a z powrotem możemy dostać raptem ok. 400 mln zł – ujawnia prezydent stolicy.

Ekonomiści również są zgodni. Za Polski Ład zapłacą wszyscy Polacy i to nie tylko w Warszawie. Każdy, kto zarabia więcej niż 2,5 tys. zł miesiecznie, straci na tym programie. Dodatkowo będzie musiał wyłuskać kolejne spore kwoty na rosnące koszty życia. Nie ma się co łudzić – rok 2022 będzie pod tym względem jednym z najgorszych.

Apelujemy do rządzących – nie traktujcie warszawianek i warszawiaków jak wrogów tylko dlatego, że nie jest Wam politycznie po drodze z prezydentem miasta – napisał na Twitterze Trzaskowski obwiniając rząd o konieczność podnoszenia kosztów życia mieszkańcom.

Źródło: se.pl

Nie żyje znany piosenkarz. Zmarł na COVID-19. Miał zaledwie 53 lata

Tragedia w „Tańcu z Gwiazdami”! Nie żyje 34-letni tancerz. Ujawniono przyczyny zgonu