w

HAHAHA!HAHAHA!

Polacy wydali werdykt. Szokujące dane na temat Policji

Nie uwierzycie, ilu Polaków pozytywnie ocenia działania Policji. Mundurowi w Polsce nie byli tak dobrze oceniani od blisku 30 lat.

Z ostatniej edycji badań oceny wybranych instytucji wynika, że Policja po raz kolejny, czwarty raz z rzędu, jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Co więcej, działania Policji dobrze ocenia aż 80% ankietowanych.

Działania Policji oceniane rekordowo dobrze

Jest to wynik o 5% wyższy niż w dwóch ostatnich edycjach badania i zarazem najlepszy w całej historii badań.

Warto dodać, że badania przeprowadzono jeszcze przed działaniami związanymi z ograniczeniem pandemii wirusa – Policja otrzymała więc ogromny kredyt zaufania od Polaków. Jak przyznają sami policjanci, traktują to jako podziękowania, ale również jako jeszcze większą mobilizację i zobowiązanie w obecnej sytuacji.

POLECAMY:
Policja przerwie nam słuchanie radia? To będzie możliwe już wkrótce

„Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby, poświęcenie i służbę policjantów oraz pracowników polskiej Policji” – napisała Policja.

„Chociaż badania przeprowadzono jeszcze przed działaniami związanymi ze zwalczaniem pandemii COVID-19 właśnie szczególnie w tym trudnym czasie walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest to dla nas bardzo ważne i mobilizujące. Kredyt zaufania który otrzymaliśmy jest dla nas bardzo ważny i mobilizujący do jeszcze lepszych działań” – dodano.

Co to za badanie?

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji.

POLECAMY:
Chciał wyłudzić 20 tys. zł "na policjanta". Złapany na gorącym uczynku

Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że ośmiu na dziesięciu ankietowanych (80%) dobrze ocenia jej działalność. Jest to najlepszym wynikiem w całej historii badania realizowanego od września 1990 roku.

Okazuje się więc, że pomimo obiegowej opinii społeczeństwo docenia pracę mundurowych.

Kogo wyprzedziła Policja?

Porównajmy dane dotyczące Policji z innymi instytucjami. Na drugim miejscu badania znalazły się władze samorządowe, których działalność dobrze ocenia 74% respondentów. Podium uzupełniło wojsko, którego działania dobrze ocenia 72% badanych.

Dramatycznie spadło natomiast zaufanie do związków zawodowych. Pracę FZZ (Forum Związków Zawodowych) dobrze oceniło zaledwie 14% badanych. Wynik OPZZ (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych) nie jest wiele lepszy – pozytywnie pracę tej instytucji oceniło 19% badanych. Nieco lepiej wypadło NSZZ „Solidarność” – 33% ankietowanych ocenia jego pracę pozytywnie.

POLECAMY:
Straszne czy śmieszne? Po pijaku ukradł koparkę i pojechał do szwagra

Poza wskazanymi wyżej, więcej niż 50% ankietowanych pozytywnie ocenia pracę tylko kilku instytucji. To: NBP (Narodowy Bank Polski) – 59%, Prezydent – 58%, Kościół Rzymskokatolicki – 57%, IPN (Instytut Pamięci Narodowej) – 54% oraz ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) – 53%.

Martwić może wynik RPO (Rzecznika Praw Obywatelskich). Instytucja ta powinna być pozytywnie oceniana przez społeczeństwo, tymczasem jego pracę dobrze oceniło tylko 47% ankietowanych.

źródło: Policja, dane CBOS, 5-15 marca 2020 r.

Zobacz także:

samobójstwo włoskiej pielęgniarki

Wielka tragedia. Włoska pielęgniarka nie wytrzymała

lauren fulbrook syn alfie

Wyciskacz łez. 5-latek z koronawirusem pytał matkę, czy umrze