w ,

Trump w tarapatach. Wiedział o wirusie w listopadzie?

Szokujące informacje ze Stanów Zjednoczonych. Dwie poważne telewizje podały, że władze USA mogły wiedzieć o koronawirusie już w listopadzie 2019 r.

trump a koronawirus

Amerykańscy szpiedzy namierzyli koronawirusa już w listopadzie 2019 r. – podało poważne źródło, jakim jest telewizja CNN. Czy Donald Trump zignorował ostrzeżenie? A koronawirus stał się obecnie głównym problemem władz w Stanach Zjednoczonych.

Donald Trump a koronawirus

Amerykański wywiad śledził rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa w Chinach już w listopadzie ubiegłego roku. Takie informacje podała telewizja informacyjna CNN.

Pierwsze informacje o wirusie dotarły więc do Waszyngtonu kilka tygodni przed specjalnym raportem, jaki Donald Trump otrzymał 3 stycznia. CNN powołał się na źródła wojskowe.

Pierwsze dane wywiadowcze, których dokładna data jest nieznana, zawierały ostrzeżenie, że wirus jest niebezpieczny. Informacja ta jednak dotarła do Donalda Trumpa dopiero we wspomnianym raporcie na początku stycznia.

Wcześniej były sprawdzane zgodnie ze zwykłymi procedurami i jakiś urzędnik uznał, że nie jest to na tyle istotna informacja, aby przekazywać ją prezydentowi Stanów Zjednoczonych.

W akcję identyfikacji epidemii w Chinach zaangażowana była Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) oraz inne agencje.

To nie jedyne źródło, które informuje o listopadzie

Wcześniej telewizja ABC News poinformowała, że Narodowe Centrum Informacji Zdrowotnej (National Center for Health Information) przygotowało raport o rozprzestrzeniania się wirusa w Wuhan także w listopadzie. Tę informację jednak bardzo szybko zdementował Pentagon.

Obie telewizje mówią o listopadzie, podczas gdy pierwsze informacje o wirusie Chińczycy wypuścili do opinii publicznej pod koniec grudnia. To kolejna ze spraw potwierdzająca, że Chiny mogą ukrywać wiele istotnych faktów związanych z koronawirusem.

Donald Trump a koronawirus. Epidemia kluczowa dla dalszych losów prezydenta USA?

CNN ostrzegł, że wraz ze wzrostem liczby zarażonych i martwych informacja o tym, kiedy Trump dowiedział się o niebezpieczeństwie, staje się bardzo istotna. Prezydent wielokrotnie wykluczał możliwość przewidzenia epidemii. W środę powiedział, że dowiedział się o powadze epidemii wirusa tuż przed 2 lutego, kiedy USA zakazały podróży do Chin.

CNN powiedział, że prace analityczne CIA i innych służb trwają. Agencja ocenia wpływ pandemii na obce rządy i analizuje możliwe zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA. Ma również na celu wyjaśnienie prawdziwych statystyk zachorowalności i umieralności w Chinach.

Koronawirus w USA

New York Times napisał w środę z kolei, że koronawirus nie przybył do USA w lutym z Chin, jak wielu twierdzi, ale z niektórych krajów europejskich. Artykuł oparty jest na informacjach z Mount Sinai Hospital i naukowców z New York University. Wszystko dzięki badaniom genomu koronawirusa u zakażonych pacjentów. W połowie marca USA ograniczyły wjazd obywateli 26 państw europejskich na terytorium USA.

Przypomnijmy, że liczba zakażonych w Stanach Zjednoczonych zbliża się do pół miliona i jest największa spośród wszystkich krajów na świecie. Jednocześnie odnotowano ponad 16 tysięcy zgonów. Więcej zanotowano jedynie we Włoszech.

Zobacz także:

odrodzenie państwa islamskiego

Państwo Islamskie szykuje się do ataku. Chce wykorzystać koronawirusa

aj fen

Odkryła koronawirusa, a teraz zniknęła. Za krytykę ludowej władzy?