w ,

Niedziele handlowe w maju 2020. Kiedy sklepy są otwarte? Sklepy w niedzielę w maju 2020. Czy w majówkę są otwarte sklepy?

Niedziele handlowe w maju 2020 to jeden z najbardziej interesujących Polaków tematów. Maj już lada chwila, trzeba się też zaopatrzyć na majówkę.

Niedziele handlowe w maju 2020. Kiedy sklepy są otwarte? Sklepy w niedzielę w maju 2020. Czy w majówkę są otwarte sklepy? Sklepy majówka

Niedziele handlowe w maju 2020 to jeden z najbardziej interesujących Polaków tematów. Maj już lada chwila, trzeba się też zaopatrzyć na majówkę. W które dni obowiązywać będzie zakaz handlu, a które niedziele w maju będą handlowe?

Niedziele handlowe w maju 2020 –  terminarz niedziel handlowych. Sklepy w majówkę 2020

Kiedy sklepy w niedzielę w maju będą otwarte? W które niedziele obowiązywać będzie zakaz? Mamy odpowiedzi na wszystkie te pytania. Im bliżej maja i majówki, wszyscy szukają informacji na temat godzin otwarcia sklepów. Od początku 2020 roku wprowadzone zostały jeszcze większe ograniczenia w handlu, handlowych niedziel jest mniej niż rok temu.

POLECAMY:
Niedziele handlowe w 2020? Przed nami niepokojące zmiany

W 2020 niedziele handlowe wypadają więc zaledwie siedem razy w roku, w pozostałe niedziele obowiązuje całkowity zakaz otwierania sklepów (z małymi wyjątkami). Niestety nie mamy dobrych wieści odnośnie przyszłego miesiąca. Niedziela handlowa w maju 2020 nie pojawia nam się w kalendarzu ani razu.

Co to oznacza? Z decydowana większość sklepów w każdą niedzielę w maju będzie po prostu zamknięta. We wszystkie niedziele w maju nieczynne będą supermarkety i dyskonty (Tesco, Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Auchan) jak i galerie handlowe. Te dodatkowo będą nieczynne z powodu obostrzeń związanych z walką z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Cały czas czekamy na nowe informacje na temat kolejnych etapów uwalniania gospodarki.

Niedziele niehandlowe maj 2020. Kiedy zamknięte sklepy w niedzielę? Czy w majówkę są otwarte sklepy?

Tak jak wspominaliśmy wyżej, w maju 2020 handlowe niedziele nie wypadają ani razu. We wszystkie niedziele będzie zatem obowiązywać całkowity zakaz handlu. Oto wykaz niedziel niehandlowych w maju 2020: 3 maja, 10 maja, 17 maja, 24 maja i 31 maja.

POLECAMY:
Polacy wściekli na zakaz handlu? Nowe dane nie pozostawiają złudzeń

Warto jednak wspomnieć, że ustawa o handlu 2020 przewiduje szereg wyjątków od reguły. W niedziele bez handlu w maju otwarte będą sklepy z pamiątkami, piekarnie, kwiaciarnie, lodziarnie, stacje benzynowe, apteki i placówki Poczty Polskiej. Czynne mogą być również małe sklepiki osiedlowe (np. Żabki, Lewiatany i inne). Wszystko pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel lub pracownik mający umowę zlecenie.

Zakaz handlu w niedziele i święta. Sklepy w majówkę. Czy można wyjechać na majówkę?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę obowiązuje od początku marca 2018 roku. Tylko pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca były dniami handlowymi. Potem nałożono kolejne ograniczenia. Nie wiadomo póki co, czy rząd planuje kolejne zakazy w tym zakresie.

Majówka 2020 to również dwa państwowe święta. 1 maja obchodzimy Święto Pracy. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, obowiązuje również zakaz handlu. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, nie obowiązują ograniczenia w handlu i zakaz handlu.

3 maja, czyli w Święto Konstytucji 3 maja, mamy dzień ustawowo wolny od pracy. Obowiązuje zakaz handlu. W tym roku święto przypada w niedzielę. Warto pamiętać, że przysługuje za nie dzień wolny (bo tym razem nie jest to sobota).

Zobacz także:

kim dzong un nie zyje kim dzong un smierc siostra korea polnocna

Kim Dzong Un nie żyje? USA i Korea Południowa negują doniesienia

tarcza antykryzysowa emeryci renciści koronawirus rynek pracy zwolnienia

Tarcza Antykryzysowa kosztem emerytów i rencistów? Seniorzy stracą najwięcej