w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Tarcza Antykryzysowa kosztem emerytów i rencistów? Seniorzy stracą najwięcej

Tarcza Antykryzysowa 3.0 zawiera duże ułatwienia dla przedsiębiorców, ale wszystko to może odbyć się kosztem emerytów i rencistów.

tarcza antykryzysowa emeryci renciści koronawirus rynek pracy zwolnienia

Tarcza Antykryzysowa 3.0 w kolejnej wersji to kolejne duże ułatwienia dla przedsiębiorców, ale wszystko to może odbyć się kosztem emerytów i rencistów.

Tarcza Antykryzysowa 3.0 – rewolucja na rynku pracy

Dziennik „Rzeczpospolita” dotarł do wstępnego projektu tarczy antykryzysowej, który jeszcze przed weekendem ma znaleźć się w Sejmie. Zakłada ona wiele dodatkowych rozwiązań dla przedsiębiorców głównie z zakresu łatwiejszego zwalniania kadr, cięcia pensji i wysyłania pracowników w każdym dowolnym momencie na urlopy.

POLECAMY:
Tarcza antykryzysowa nie działa? Firmy lawinowo zawieszają działalność

Gdy Tarcza Antykryzysowa już wejdzie w życie i stanie się obowiązującym prawem, właściciele firm, których kryzys związany z epidemią koronawirusa dotknął najbardziej, będą mogli w każdej chwili i w dowolny sposób skracać czas pracy zatrudnionych.

To może odbić się na ich wynagrodzeniach, które mogą spaść o 10 proc. Dość kontrowersyjnym przepisem jest też ten, który mówi, że już nie będzie konieczne negocjowanie tego ze związkami zawodowymi.

Emeryci i renciści zagrożeni, stracą najwięcej

Wiadomo zatem, że Tarcza Antykryzysowa w nowej wersji 3.0 ani trochę nie jest korzystna dla pracownika. Ciężko bowiem, by przepisy ułatwiające ich zwalnianie z pracy czy obcinanie pensji uznać za korzyść. Co gorsza, pracodawca będzie mógł zwalniać choćby wysyłając wiadomości e-mail.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński dostał się na operację bez kolejki? W internecie wrze

O ile młodzi pracownicy jakoś sobie poradzą, problem pojawia się w przypadku tych, dla których praca stanowi dodatkowe źródło zarobku i uzupełnienie budżetu. To właśnie w nich najbardziej może uderzyć Tarcza Antykryzysowa 3.0, bowiem zwolnienia czy cięcia wynagrodzeń będą dotyczyć głównie pracujących dodatkowo. A to głównie emeryci i renciści dorabiający do niskich wciąż świadczeń.

burbonik google news

Jak czytamy na stronach dziennika „Rzeczpospolita”, “w pierwszej kolejności (zmiany – przyp. red.) powinny dotyczyć zatrudnionych, którzy mają inne źródło utrzymania, w tym emeryturę, rentę i inne świadczenia z ZUS.”

Związki zawodowe krytykują. Tarcza Antykryzysowa zwolnienia. Tarcza Antykryzysowa czy można zwolnić pracownika? Emeryt prowadzący działalność

Szefowie związków zawodowych już teraz wyrażają ostrą krytykę nowych zapisów. Jedynie Konfederacja Lewiatan, która działa w interesie pracodawców a nie pracowników, jest z nowego prawa zadowolona.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński. 46 tys. internautów chce kaszleć na jego dom

Pamiętajmy, że mówimy o rozwiązaniach na czas kryzysu, których zastosowanie w dużym stopniu zależy od rozwoju sytuacji i możliwości wykorzystania wszystkich dostępnych form wsparcia finansowego – powiedział Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy w Konfederacji Lewiatan.

Cała sprawa pokazuje jak w soczewce, w jak dużym kryzysie jest nasza gospodarka. PiS decyduje się wprowadzić wyjątkowo antypracownicze zmiany, które bez wątpienia uderzą w twardy elektorat tej partii.

Źródło: Rzeczpospolita

Niedziele handlowe w maju 2020. Kiedy sklepy są otwarte? Sklepy w niedzielę w maju 2020. Czy w majówkę są otwarte sklepy? Sklepy majówka

Niedziele handlowe w maju 2020. Kiedy sklepy są otwarte? Sklepy w niedzielę w maju 2020. Czy w majówkę są otwarte sklepy?

kantar polska duda morawiecki badanie koronawirus poparcie

Kantar Polska: Połowa rodaków chwali Morawieckiego. Gorzej z Dudą