w ,

Kim Dzong Un nie żyje? Gdzie jest Kim Dzong Un? NOWE WIEŚCI I TAJEMNICZE NAGRANIE

Kim Dzong Un nie żyje? Informacja, która w ostatnich dniach obiegła świat może być tylko plotką. Nadal jednak nie wiadomo, gdzie jest przywódca KRLD.

kim dzong un nie zyje kim dzong un w trumnie smierc siostra korea polnocna

Kim Dzong Un nie żyje? Informacja, która w ostatnich dniach obiegła świat może być tylko plotką. Minister ds. zjednoczenia Kim Jeon Czul twierdzi, że dyktator nie pokazuje się publicznie z powodu pandemii koronawirusa.

Kim Dzong Un nie żyje? Prawda, czy plotka? Gdzie jest Kim Dzong Un?

Plotka czy nie, nie da się ukryć, że 15 kwietnia, pierwszy raz od 9 lat dyktator nie pojawił się na obchodach rocznicy urodzin założyciela KRLD Kim Ir Sena. A to się bez ważnego powodu raczej nie dzieje.

POLECAMY:
Kim Dzong Un nie żyje? Kim Dzong Un śmierć. Zdjęcie ciała i tajemniczy pociąg

– To fenomen infodemii. Nasze zdolności wywiadowcze pozwalają nam z przekonaniem powiedzieć, że nie ma nadzwyczajnych oznak – oświadczył szef ministerstwa odpowiedzialnego za bezpośrednie kontakty z Koreą Północną. Niedługo potem jego wypowiedź została przytoczona oficjalne przez agencję prasową Yonhap.

Kim Dzong Un przeszedł operację. Pociąg Kim Dzong Una w Wonsan. Kim Dzong w trumnie. Czy Kim Dzong Un umarł?

Portal Daily NK podał też informację, którą zamieszczaliśmy dwa dni temu w naszym serwisie. Kim Dzong Un na pewno przeszedł operację chirurgiczną. Amerykańska stacja telewizyjna CNN twierdziła jednak, że życiu Kima zagraża „poważne niebezpieczeństwo„. Źródłem tej informacji miały być anonimowe osoby z otoczenia władz USA.

Czy zatem nieobecność Kim Dzong Una na tak ważnych obchodach rocznicy urodzin dziadka – Kim Ir Sena – wynika z obaw przed koronawirusem? Może tak być biorąc pod uwagę fakt, że nie wiemy właściwie, ile osób w tym kraju choruje lub zmarło z tego powodu. Korea Płn. nie zgłosiła bowiem oficjalnie do Światowej Organizacji Zdrowia ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia.

W sieci pojawiło się też zdjęcie Kim Dzong Una w trumnie, jednak nie wiadomo, czy jest prawdziwe.

POLECAMY:
Kim Dzong Un nie żyje? USA i Korea Południowa negują doniesienia

Koronawirus w Korei Północnej? Nic nie wiadomo. Kim Dzong Un stan wegetatywny

Jak można się jednak spodziewać, jest mało prawdopodobne, że w KRDL nikt nie choruje. Szczególnie, że w kraju tym jest słabo rozwinięta służba zdrowia, a epidemia miała swój początek niedaleko granicy, bo w Chinach.

W mediach północnokoreańskich brak nietypowych informacji o liderze KRDL, który by mogły wskazywać, że coś jest nie tak. Jednak prawdą jest, że od 11 kwietnia nie ma informacji o wystąpieniach publicznych ani inspekcjach terenowych, które dyktator ma w zwyczaju dokonywać.

Kim Dzong Un nagranie. Świat patrzy na Kim Jo Dzong

Nagranie informujące o śmierci Kim Dzong Una wyemitowano wczoraj. Autor filmu pozostaje nieznany. Wiadomo jednak, że trwa około 5 minut i zostało zmontowane w taki sposób, by przypominało materiał reżimowej telewizji KCTV.

W nagraniu słyszymy, że „umiłowany przywódca i towarzysz nie żyje„. Tym razem pada inna niż wcześniej data śmierci, tj. 25 kwietnia. Na filmie jest także mowa o następcy dyktatora. W tej roli wymieniona została siostra Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong.

Nagranie budzi jednak szereg wątpliwości. Wykorzystano w nim bowiem stare fragmenty i relacje z pogrzebu Kim Dzong Ila. Pokazano również przerobiony artykuł z gazety. Jednak władze Partii Pracy Korei Północnej wyrażają obawy, że nagranie wywoła w kraju „społeczne rozruchy„.

Niezależnie od wszystkich pojawiających się na świecie plotek na temat zdrowia przywódcy, oczy ekspertów z całego świata skupione są na jego siostrze – Kim Jo Dzong. To ona typowana jest na ewentualnego następcę. Niestety niewiele o niej wiadomo poza tym, że ma zapędy autorytarne i jest agresywna. Jo Dzong również nie przestrzega praw człowieka, za co wraz z innymi politykami Korei Północnej została w 2017 roku wpisana na czarną listę w Stanach Zjednoczonych.

Zniknięcie Kim Dzong Una. Donald Trump o stanie zdrowia Kim Dzong Una

Ostatni raz widziano dyktatora 12 kwietnia i od tamtej pory nie wiadomo, gdzie jest. Dzień później miał przejść operację sercowo-naczyniową. Internet zalały doniesienia, że przywódca jest w stanie krytycznym.

Spekulowano również, że zmarł, jednak zaprzeczyły temu już władze Korei Południowej. Kolejną falę domysłów wywołały satelitarne fotografie pociągu dyktatora. Dziś Donald Trump stwierdził podczas konferencji prasowej, że wie co się dzieje z przywódcą KRDL, ale nie może o tym głośno mówić.

​- Mam rozeznanie co do stanu Kim Dzong Una, ale nie mogę o tym na razie mówić. Życzę mu zdrowia – powiedział Trump pytany o stan zdrowia północnokoreańskiego dyktatora.

Źródło: RMF24, o2.pl, Onet

Zobacz także:

donald tusk oświadczenie wybory 10 maja korespondencyjne pełna treść cała treść

Donald Tusk: „Chcę powiedzieć bardzo otwarcie…” PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA

julia dybowska

Kim jest znana z Instagrama Julia Dybowska? Ujawniamy