w

Adam Sztaba znów to zrobił! To nagranie ścięło wszystkich z nóg [WIDEO]

Adam Sztaba to jednak klasa sama w sobie. Udało mu się zebrać ponad 700 artystów i stworzyć nową, niesamowitą wersję znanej piosenki. Nagranie szybko stało się hitem!

adam sztaba co mi panie dasz bajm kozidrak wideo youtube
Fot. YouTube / Adam Sztaba

Adam Sztaba to jednak klasa sama w sobie. Udało mu się zebrać ponad 700 artystów i stworzyć nową, niesamowitą wersję znanego hitu. Nagranie szybko stało się hitem!

Adam Sztaba i nowa wersja utworu „Co mi Panie dasz”

Muzyk przyzwyczaił nas już do swojej nietypowej drogi artystycznej i oryginalności, ale tego się chyba nikt nie spodziewał. Wraz z niemal tysiącem artystów udało mu się wirtualnie i od podstaw nagrać utwór zespołu Bajm „Co mi Panie dasz”. Co jest nietypowego w tym dziele?

POLECAMY:
Kim jest Jeremi Sikorski, młoda gwiazda polskiej muzyki?

Jako, że cały czas obowiązuje nas z powodu epidemii koronawirusa konieczność siedzenia w domu, każdy z muzyków nagrał swoją część we własnym pokoju. Dyrygent Adam Sztaba zajął się resztą. Efekt jest spektakularny i rzeczywiście zwala z nóg. Udowodnił tym samym, że nawet w nowej i trudnej rzeczywistości można tworzyć coś niesamowitego.

Chciałem zaprosić ludzi muzykujących na różnych poziomach muzycznych. Komunikacja z instrumentalistami odbyła się tylko za pomocą nut, które im wysłałem. Dopiero na końcu zaprosiłem do tego projektu gwiazdy. Zawsze twarze rozpoznawalne generują oglądalność. Ale głównie chodziło mi żeby połączyć młodych ludzi, którzy zaczynają edukację muzyczną z ludźmi z pierwszych stron gazet. Chciałem dać im szansę wspólnego występu – powiedział Adam Sztaba.

Domowa orkiestra to pomysł żony Adama Sztaby

Na pomysł stworzenia nietypowego nagrania wpadła żona Adama Sztaby. Utwór wpisuje się idealnie tekstem i emocjami do tego, co dzieje się u nas w kraju. Odzew był ogromny, zaczęły spływać nagrania od muzyków z całej Polski. Do dyrygenta przyszły mailem aż 732 pliki, że – jak sam twierdzi – realizatorzy dźwięku złapali się za głowę, gdy zobaczyli, ile przed nimi pracy. Efekt zniewala!

POLECAMY:
Romuald Lipko nie żyje. Ostatnie słowa muzyka wyciskają łzy

Nagranie widziało już nieco ponad milion osób! Na filmie zobaczymy nie tylko profesjonalistów i zawodowych muzyków, ale też amatorów i uczniów szkół muzycznych. Wokalu użyczyli między innymi: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Andrzej Piaseczny, Ania Karwan, Kasia Moś, Cleo, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Patrycja Markowska, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach i Sebastian Karpiel-Bułecka. Nagranie obejrzysz tutaj.

ZOBACZ NIESAMOWITE NAGRANIE

Chcieliśmy znaleźć utwór, który pokazuje dzisiejszą niepewność, przestój, niewiadomą. Te słowa wpisują się w dzisiejszą rzeczywistość. Muzycznie był to pomost estetyczny, który łączy warstwę tekstową z bogatymi możliwościami aranżacyjnymi – uzupełnił Sztaba.

POLECAMY:
Smutny dzień dla świata muzyki. Koronawirus zabił kolejnego artystę

Adam Sztaba to pianista, dyrygent, kompozytor i producent muzyczny. Swoją karierę telewizyjną rozpoczął od akompaniowania uczestnikom pierwszej edycji programu „Idol„. Obecnie współpracuje z najpopularniejszymi artystami w naszym kraju.

Źródło: Plejada, echodnia.eu

lara gessler w ciąży magda gessler instagram brzuszek

Lara Gessler w ciąży! Słynna restauratorka z „Kuchennych Rewolucji” zostanie babcią

Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 poczta korespondencyjne

Małgorzata Kidawa-Błońska kapituluje? Zaskakujące słowa kandydatki KO