w

Lech Wałęsa ujawnił, na kogo zagłosuje w wyborach prezydenckich

Lech Wałęsa, były prezydent, powiedział rosyjskiej agencji TASS, że już wie na kogo zagłosuje i kogo oficjalnie poprze w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na kogo postawiła legenda „Solidarności”?

lech wałęsa na kogo zagłosuje wybory prezydenckie trzaskowski
Fot. YouTube / Telewizja Republika

Lech Wałęsa, były prezydent, powiedział rosyjskiej agencji TASS, że już wie na kogo zagłosuje i kogo oficjalnie poprze w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na kogo postawiła legenda „Solidarności”?

Lech Wałęsa: „Mimo, że nie wszystko mi się podoba, będę popierać…”

Były prezydent pytany przez agencję TASS o to, kogo zamierza oficjalnie poprzeć w nadchodzących wyborach prezydenckich w Polsce, odpowiedział: „Dokładnie jeszcze nie zdecydowałem. Myślę jednak o poparciu Rafała Trzaskowskiego” – dodał Lech Wałęsa.

Wałęsa powiedział również, że „inne partie również są dobre, ale są zbyt małe, by poradzić sobie z całym krajem„. Zdaniem Lecha Wałęsy do rządzenia krajem trzeba mieć dużo przygotowanych ludzi. W jego ocenie aktualnie tylko Platforma Obywatelska ma wystarczające zasoby do rządzenia państwem.

„Chciałbym mieć wspaniałe relacje z Putinem”

W wywiadzie dla rosyjskich mediów Lech Wałęsa wypowiedział się też na temat obecnej sytuacji związanej z trwającą na całym świecie i zbierającej żniwo pandemią koronawirusa. Mówił o silnej potrzebie szybkiego rozwiązywania globalnych problemów, wspominał o ekologii

Jednym z tematów rozmowy były też relacje między Polską a Rosją, które pozostawiają wiele do życzenia. Jednym z wątków była historia najnowsza jak i kwestie energetyczne i gaz ziemny.

O rządzie w Polsce: „Głupota i brak myślenia”

Jeśli nie rozwiążemy globalnych problemów, takich jak ekologia, zniszczymy ten świat, całą naszą cywilizację. Niektóre kraje dysponują technologiami, których nie kontrolują. Korzystamy z  rzeczy, które szkodzą nam wszystkim. Ta choroba powinna teraz doprowadzić nas wszystkich do stworzenia listy takich problemów, z którymi państwa nie potrafią poradzić sobie samodzielnie i przy których potrzebne jest globalne współdziałanie. Pandemia i ekologia to tematy, które należy rozpatrywać globalnie – powiedział emerytowany prezydent.

W wypowiedzi Lecha Wałęsy pojawiła się laurka dla Putina. Po przychylnych słowach wobec nieco elektryk postanowił zaatakować polski rząd. „Głupota i brak myślenia do przodu”.

Źródło: Interia, Facebook

iwona węgrowska epidemia koronawirus kara boska

Iwona Węgrowska: „To co się dzieje, to kara boska!”

warzywa owoce rosnące ceny biedronka żabka susza epidemia

Warzywa i owoce towarem luksusowym. Ceny zwalają z nóg