w

Donald Tusk do Kaczyńskiego: „Nie strasz, nie strasz, bo się…”

Donald Tusk skierował zaskakujące słowa do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Czy obraził lidera PiS? Tak ostro do tej pory jeszcze się nie wyraził.

donald tusk nie strasz kaczyński

Donald Tusk skierował zaskakujące słowa do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził też, że za bałagan z wyborami prezydenckimi odpowiadają konkretni ludzie w rządzie. Jednocześnie zadeklarował, że nie zbojkotuje wyborów.

Donald Tusk o wyborach prezydenckich

Były premier był gościem stacji TVN24, dla której udzielił dłuższego wywiadu. Tematem numer jeden były wybory prezydenckie, które wciąż się nie odbyły. Były szef Rady Europejskiej patrzy w przyszłość z wielkim optymizmem i uważa, że partia rządząca lada chwila zejdzie ze sceny.

POLECAMY:
Donald Tusk: „Chcę powiedzieć bardzo otwarcie…” PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA

Tusk jednoznacznie przyznał, że odpowiedzialna za obecną sytuację nie jest opozycja. Za bałagan wyborczy odpowiadają jego zdaniem konkretni ludzie w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

Były premier obraził Kaczyńskiego? „Co za uliczny, knajacki styl” – piszą internauci

Po wstępnej, spokojnej dyskusji na temat wyborów Donald Tusk zaczął używać mocniejszych stwierdzeń. Dla niego rządzący Polską to „ludzie, którym wszystko wylatuje z rąk„. Oskarżał też PiS o nieudacznictwo.

Nie ma się czego bać, trzeba ich odsunąć od władzy, bronić kraj przez permanentnym nieudacznictwem – powiedział były premier.

Chciałbym zdjąć te odium, że ta władza jest groźna, słuchając dzisiaj Kaczyńskiego chciałbym powiedzieć: nie strasz, nie strasz, bo się… Wiecie o jakie powiedzenie chodzi, nie chcę go kończyć, bo nie ma jeszcze 22 – dodał były szef Rady Europejskiej. Trzeba przyznać, że tak odważne słowa z ust tego polityka chyba jeszcze nigdy nie padły.

Tusk o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

Premier był na zakończenie rozmowy w opozycyjnej stacji pytany również o wymianę kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Przypomnijmy, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską jednogłośną decyzją klubu Platformy Obywatelskiej.

POLECAMY:
Dominik Tarczyński: „Jarosław Kaczyński jest arcymistrzem polityki”

Start Trzaskowskiego jest bardzo dobry, wykazuje niezwykłą energię, ma radosną odwagę i nie boi się wyzwań, to twardy gość – mówił Donald Tusk w TVN24. Jego zdaniem Trzaskowski jako jedyny ma teraz realną szansę na pokonanie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

kościół tarcza antykryzysowa 4.0

Kościół znów dostanie kasę. „Przez epidemię ma zmniejszone przychody”

głodny człowiek indie koronawirus

SZOKUJĄCE nagranie. Głodny człowiek jadł psa na środku ulicy