w

Maja Frykowska: „Czasami nieźle się napociłam”

Maja Frykowska ma za sobą ciężkie chwile. Ujawniła właśnie, jak wyglądało zdalne nauczanie jej córki i czy przyniosło zadowalające efekty. Córka celebrytki jest teraz na etapie przejścia z przedszkola do zerówki.

maja frykowska epidemia koronawirus nauczanie zdalne edukacja
Fot. Newseria

Maja Frykowska ma za sobą ciężkie chwile. zdalne nauczanie sprawdziło się i przyniosło zadowalające efekty. Dziewczynka jest teraz na etapie przejścia z przedszkola do zerówki. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy poczyniła duże postępy. Matka nie ukrywa, że bardzo jej pomagała w zajęciach online.

Maja Frykowska: „Naukę online oceniam bardzo pozytywnie”

– W momencie, kiedy wszystko stanęło w miejscu, mieliśmy zajęcia online. Tych zajęć było mega dużo, ale to też bardzo dużo dawało. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy widzę, że ona nie stoi w miejscu, tylko się rozwija, już czyta, pisze i robi inne rzeczy, które jej to ułatwiły. Naukę w systemie online  oceniam więc bardzo pozytywnie – mówi Maja Frykowska, celebrytka.

Zwraca jednak uwagę na to, że takie nauczanie musi być kontrolowane przez rodziców. Czasami też trzeba dzieciom w jakiejś kwestii pomóc.

POLECAMY:
Beata Tyszkiewicz. Znany aktor upublicznił w sieci jej intymne zdjęcia

– Absolutnie jej pomagamy, bo np. jak miała zajęcia plastyczne, zajęcia związane z liczeniami czy inne, to przygotowywałam jej różne rzeczy. Ona ma też zajęcia online ze skrzypiec, więc pierwszy raz w życiu dostrajałam skrzypce i byłam z siebie dumna, bo to było dla mnie nowe wyzwanie. Człowiek musi przekraczać swoje granice i komfort, w którym się znajduje, żeby coś zrobić dla innych, więc nagle poznaje swoje nowe umiejętności – mówi Maja.

Nauka online to praca zbiorowa

Maja Frykowska chciała, aby jej córka wyniosła z zajęć zdalnych jak najwięcej. Jak twierdzi, czasami była to wręcz praca zbiorowa całej rodziny.

– To też było dla mnie ogromnym wyzwaniem, nie ukrywam, że się nieźle napociłam, żeby ogarnąć pewne rzeczy. Zresztą zawsze jestem bardzo aktywna. Jestem trochę nadgorliwą mamą, czego się ostatnio dowiedziałam właśnie od mojego dziecka, więc spasowałam – mówi gwiazda.

Maja Frykowska zdaje sobie też sprawę z tego, że nie każde dziecko jest w tak komfortowej sytuacji. Są bowiem rodziny, gdzie z jednego komputera zmuszonych jest korzystać kilkoro dzieci. W takich warunkach trudno o skupienie i efektywną naukę.

– Uważam, że jak najwięcej komputerów powinno się rozdawać potrzebującym dzieciom. Faktycznie w wielodzietnych rodzinach są sytuacje, w których  dzieci nie mogą rozwijać swoich umiejętności – mówi.

POLECAMY:
Znana aktorka szokuje. "Bałam się, że nie będzie mnie stać na jedzenie"

Z okazji Dnia Dziecka Europejska Platforma Recyklingu przekazała uczniom Szkoły Podstawowej nr 28 im. Stefana Żeromskiego przy ul. Gościeradowskiej w Warszawie laptopy, które mają posłużyć im do nauki. Akcję wsparły polskie gwiazdy, wśród nich Maja Frykowska, Agnieszka Wielgosz, Piotr Zelt, Magda Wójcik i Anna Powierza.

anca marina tiru bogdan tiru kim jest wags ekstraklasa jagiellonia białystok

Kim jest Anca Marina Tiru, żona zawodnika Jagiellonii Białystok?

debata prezydencka tvp mucha

Debata Prezydencka TVP. Mucha wylądowała na głowie jednego z kandydatów