w

Niedziela handlowa. Pójdziemy na wybory i na zakupy jednocześnie

Niedziela handlowa przed nami. 28 czerwca sklepy będą otwarte. W kwietniu mieliśmy dwie takie niedziele. Na kolejną przyjdzie nam długo poczekać.

niedziela handlowa niedziele handlowe 2020 zakupy w niedzielę zakaz handlu

Niedziela handlowa przed nami. 28 czerwca sklepy będą otwarte. W kwietniu mieliśmy dwie takie niedziele. Na kolejną przyjdzie nam długo poczekać. Po zmianie przepisów niedziela handlowa to prawdziwa rzadkość, dlatego warto skorzystać.

Niedziela handlowa 28 czerwca. Rzadka okazja

Najbliższa niedziela, czyli 28 czerwca, to niedziela handlowa. Kolejny taki weekendowy dzień handlowy będzie dopiero 30 sierpnia, dlatego warto skorzystać z tej rzadkiej okazji.

POLECAMY:
Niedziele handlowe w 2020? Przed nami niepokojące zmiany

Wszystko przez zmiany w ustawie o handlu w niedziele i święta. Wraz z początkiem 2020 r. wprowadzono szereg zmian w przepisach regulujących te kwestie. Mówiąc dokładnie nałożono jeszcze większe restrykcje i ograniczenia.

Warto jednocześnie przypomnieć właścicielom placówek handlowych, że za łamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara grzywny. To kwota od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Jeśli ktoś łamie zapisy ustawy regularnie, dotknie go nawet kara ograniczenia wolności. Są to jednak skrajne przypadki.

Zakaz handlu w niedziele i święta – zmiany w przepisach

Zgodnie z kalendarzem w 2020 roku będziemy mieli tylko siedem razy możliwość zrobienia zakupów w niedzielę. Mogliśmy iść na zakupy w ostatnią niedzielę stycznia i kwietnia. Teraz jest to ostatnia niedziela czerwca, potem 30 sierpnia. Wolne będą też dwie pod rząd niedziele przed świętami Bożego Narodzenia i ta, która poprzedza Wielkanoc.

Ustawa przewiduje jednak pewne wyjątki i odstępstwa. Handlować mogą właściciele sklepów, które są wprost prowadzone przez przedsiębiorców, czyli „we własnym imieniu i na własny rachunek„. Przepisy ustawy nie dotyczą branży gastronomicznej. Dlatego też bary i restauracje mogą być dla klientów otwarte. Najgorzej jest jednak w przypadku, gdy obiekty takie znajdują się wewnątrz galerii handlowych.

POLECAMY:
Polacy wściekli na zakaz handlu? Nowe dane nie pozostawiają złudzeń

Zakaz nie obowiązuje też na przykład w cukierniach i lodziarniach, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach oraz na stacjach paliw.

Wyborcza niedziela handlowa

Trzeba przyznać, że 28 czerwca będzie ciekawym dniem. Rzadko zdarza się bowiem sytuacja, by Polacy mogli zarówno zrobić zakupy jak i zagłosować w tak ważnych wyborach, jak wybory prezydenckie.

Źródło: Money

biedronka niedziela handlowa weekend promocje voicher pół ceny

Biedronka robi promocję jak nigdy. Zakupy tańsze o połowę

jasnowidz jackowski wybory kto wygra wybory wyniki przepowiednie 2020 kto wygra wybory

Jasnowidz Jackowski o wyborach. Podał wyniki. „Nie chcę was straszyć…”