w

Kotka bez oczu gwiazdą sieci! Mimo niepełnosprawności pomaga innym

Kotka bez oczu? Niestety to możliwe. Ten przypadek to potwierdza. Kotka o imieniu Moet nie miała łatwego życia, przez co straciła wzrok.

kotka bez oczu instagram gwiazda influencer marketing zwierzęta
Fot. Instagram / Moet Blind Cat

Kotka bez oczu? Niestety to możliwe. Ten przypadek to potwierdza. Kotka o imieniu Moet nie miała łatwego życia, przez co straciła wzrok. Dziś jest gwiazdą na Instagramie i pomaga innym niepełnosprawnym kotom.

Kotka bez oczu jest gwiazdą sieci

Kotka o imieniu Moet to prawdziwa gwiazda internetu. Straciła wzrok w wyniku wielu zaniedbań swojego byłego właściciela. Z rąk niefrasobliwego właściciela sklepu zoologicznego w Omanie uratowała ją pewna kobieta. Z jej relacji wynika, że to piękne zwierzę bardzo często pozbawione było dostępu do wody i pokarmu. W dodatku przetrzymywano ją w brudnej, zimnej klatce.

Cały szereg zaniedbań spowodował, że piękna kotka Moet straciła to, co wydaje się być najważniejsze – wzrok. Uratowała ją Emily pochodząca z Wielkiej Brytanii. Kot był wówczas w  bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym. Oczy po prostu jej gniły, dlatego należało je niezwłocznie usunąć z ciała kotki…

Moet i Emily – szczęśliwa rodzina

Zmieniłam swoje plany, bo miałam już na oku innego kota o imieniu Luna. Weterynarze wspomnieli, że jest u nich inny roczny kot rasy perskiej, ale ma jedną wadę. Nie ma oczu. Miałam sporo oporów, ale ostatecznie lekarze przekonali mnie. Przyszłam, zobaczyłam Moet i od razu się polubiliśmy – relacjonuje Emily.

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia ze ślepym kotem. Nie miałam pojęcia, jak się z nim obchodzić i czego się po nim spodziewać. Był strach przed dotykaniem go i głaskaniem. Ku mojemu zdziwieniu Moet położyła się na grzbiecie i czekała na pieszczoty. Tym mnie kupiła… – dodaje nowa właścicielka kotki.

Dziś Moet ma 6 lat. To jeden z najbardziej znanych kotów w internecie, któremu ciężko dorównać popularnością. Ma prawie 60 tys. obserwujących na Instagramie i zgarnia sporo polubień.

Kotka pomaga innym w potrzebie

W schroniskach jest mnóstwo niewidomych kotów, które co roku są poddawane eutanazji, bo nikt ich nie chce. Historia Moet pokazuje jednak, że wcale nie musi tak być. Emily ma własny sklepik, w którym sprzedaje gadżety z wizerunkiem kotki. Wszystkie zebrane pieniądze idą na pomoc zbłąkanym kotom, dlatego jest z tego tylko pożytek.

Źródło: Metro, Instagram

przekop mierzei wiślanej 7 ton bursztynu złoże odkrycie pis

Przekop Mierzei Wiślanej. Jarosław Kaczyński znalazł wielki skarb!

zenek martyniuk media markt ile zarobił na reklamie disco polo lato z zenkiem

Zenek Martyniuk zarobił na reklamie Media Markt fortunę! Znamy kwotę